Вицове

Дискусия в 'Off-Topic' започната от Nikolay Delchev, 13 Мар 2017.

Тагове:
  1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    383
    Лайкове:
    229
    Момче поискало от баща си, който инвестира в криптовалути, да му подари 1 bitcoin за рождения ден. Баща му отговорил: “Искаш 17 548$? За какво са ти 16 120$? 16 555$ са много пари!”

toni90 likes this.
  2. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Собственик на компания с глобален бизнес кани мениджърите от фирмата му да видят новия му дом – впечатляващо имение с масивна постройка и огромен преден и заден двор.

Докато развежда тълпата в красивата си градина, собственикът обяснява: „Отдавна мечтаех за такъв просторен и грандиозен дом. Купих имението от предишния му собственик, защото ми хареса автентичният му вид. Затова запазих всичко, дори и изкуственото езеро с агресивните, декоративни крокодили.”

Гостите проявили интерес към необичайните домашни любимци и домакинът ги завел да видят езерото с хищниците. Когато наближили, той решил да се пошегува и казал: „Крокодилите са страшно гладни, хищни и опасни. Ако някой от вас се осмели да се хвърли при тях – обещавам му всичко. Дялов капитал от фирмата, нов пост в чужбина, кола, каквото поиска!”

Мениджърите се споглеждали, усмихнали се неловко и побързали да обърнат поглед към следващата спирка от разходката.

Изведнъж се чул плясък. Всички, изумени се обърнали към езерото и видели как финансовият директор плува с бясна скорост и като по чудо успял да достигне до другия бряг, изскачайки от водата секунда преди един от преследващите го крокодили да откъсне единия му крак.

Собственикът на компанията възкликнал: „Боже мой! Човече, ти си невъобразимо смел! Кажи какво е желанието ти, какво искаш да ти дам за тази храброст да се хвърлиш в езерото с крокодилите?!”

А финансовият директор разярено отвърнал: „Искам да знам кой ме бутна!”

3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    383
    Лайкове:
    229
  4. nistust

nistust Финансов стажант

Регистриран:
    8 Дек 2017
    Постове:
    13
    Лайкове:
    4
    Да продадеш умряло магаре

Мойша купил за сто долара магаре от стар селянин. Селянинът трябвало да му докара животното на следващия ден. Той пристигнал според уговорката, но без магарето.
    -Съжалявам, добичето умря през нощта!
    -Тогава ми върни моите сто долара.
    -Не мога, вече ги похарчих.
    -Добре, просто ми остави магарето.
    -Но какво ще го правиш? - учудил се старецът.
    -Ще го разиграя на лотария.
    -Няма да успееш! Кой ще иска да спечели умряло магаре?
    -О, ще успея, повярвай ми! Просто няма да кажа, че е мъртво.
    След един месец селянинът срещнал Мойша:
    -Какво стана с умрялото магаре?
    -Разиграх го на лотария, както и казах. Продадох петстотин лотарийни билета по два долара и в крайна сметка имам печалба от 898 $.
    -Но как?! Никой ли не протестира?
    -Само един младеж. Този, който го спечели. Много се разгневи, но ... просто му върнах неговите два долара.

5. nistust

nistust Финансов стажант

Регистриран:
    8 Дек 2017
    Постове:
    13
    Лайкове:
    4
    “Маймунска" Демотивация
    Действие Първо: Мотивация / Демотивация
    В една клетка затворили няколко маймуни (екип). В клетката имало кашони (ресурс) и банан,
    закачен на тавана (награда). Една от маймуните (лидер) наредила три кашона един върху
    друг, покачила се по тях и взела банана. От тавана започнала да пръска студена вода
    (намеса на Топ мениджмънта). Маймуните се разбягали.Закачили нов банан. Друга
    маймуна наредила кашоните, покачила се по тях и взела банана. Пак запръскала
    студена вода. Останалите маймуни я набили и изяли банана (работа в екип).
    Закачили нов банан. Сработил "рефлекса на Павлов" - щом една маймуна решила да вземе
    банана, другите я набили, защото знаели, че всички ще бъдат намокрени, но не
    всички ще ядат банан (групова отговорност).

Действие Второ: Силата на екипа... Вижте повече
    Намесил се HR отдела. Подменили една от маймуните (развитие на екипа). Новата маймуна
    решила да вземе банана, но останалите веднага я набили (фирмена култура).
    Постепенно подменили всички маймуни. Последната нова маймуна решила да вземе банана.
    Другите усърдно я набили, без да знаят защо - те никога не били мокрени (Team Spirit).

6. alexvinchev

alexvinchev Финансов стажант

Регистриран:
    13 Апр 2018
    Постове:
    17
    Лайкове:
    5
    Вече не е толкова смешно... Гледахте ли Google I/O 2018... Започва да става плашеща тази работа...

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice