В България началото на съвместния живот - на кредит

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от Nikolay Delchev, 6 Апр 2017.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224

Все по-голяма мизерия в управлението на личните финанси у българина. Не стига, че не могат без кредити в личните дела, но сега и в съвместните с половинката поставят такова начало. Това в 99% от случаите не завършва добре! Мислете хора!

2. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    :bezlev:Колко трябва да си прост.... Не знам вече . Не вървят добре неащта

3. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    УЖАС!

Ама какво ли се изненадваме... Знаете ли колко хора има които теглят огромни заеми за да направят абитуриентския бал на сина/дъщерята. Понеже на всичките селяци децата им с костюми и рокли по 5000 лв. Случайно да не се изложат. Или пък още по-шокиращо - тегли се кредит, за операция на бюста на абитуриентката... Ама така е, като комунизмът не е оставил грам икономическа мисъл у българина. Лошото е че това се предава и на децата...

4. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Мъжът се чуди как да оптимизира някой друг лев, затова взима на лизинг заложен от бивша съпруга пръстен, за да го даде на неговата си булка ... и ако това не е романтика не знам.
    2 в 1, хем спестяваш скъп някой лев от златар взимаш го наготово, хем романтика :D Как да не му кажат, ДА!

5. Bankster

Bankster Сметководител

Регистриран:
    21 Мар 2017
    Постове:
    64
    Лайкове:
    10
    Важното е банки, бирници, лихвари и заложни къщи да пълнят гушата.

В такъв случай, ако жената разбере ще му цепне кратуната ми се струва :D

6. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Надявам се това да е измислена история

7. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Хаххаха. Това вече е шокиращо. Ама много хора биха го направили сигурно. Но пък няма да пропуснат да поканят родата до 9-то коляно на сватбата.

8. ivominkov

ivominkov Финансов стажант

Регистриран:
    23 Апр 2017
    Постове:
    2
    Лайкове:
    2
    Не ме учудва въобще, макар че ми прилича на леко поукрасена история. Познавам хора, които за вдигането на сватбата си теглиха кредити, направиха я с доста грандомански изцепки и след няколко месеца се започна с търсенето на източници на заеми. А хората бързо забравиха за помпозната им сватба, но кредитите останаха.

9. Dave Gahan

Dave Gahan Финансов Аналитик

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    33
    Лайкове:
    13
    чувам за истинска лудост в банките. Ипотеки и потребителски се теглят на корем..... кога ли ще чуем заветния звук - ПУК?

10. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    За каква лудост говориш?

Още не е станало манията като 2007-8, че да има ПУК, но сякаш много бързо пропускат именно на там - но ще е много по-малко преди беше масово, в момента до колкото съм запознат е локално основно в София.

11. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Имам роднина, която работи в банка в среден по големина областен град - споделяла е, че масово и доста по-често хората теглят кредити за инвестиции или имоти, но и много масово друга категория хора теглят потребителски кредити, овърдрафти и т.н за сватби, почивки, харчилък и т.н. Така че не мисля че тенденцията е само за София. Навсякъде го има този проблем.

12. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Можеш ли да кажеш за какви инвестиции става дума - на ниво физ. лица теглене на кредит за инвестиции винаги буди любопитство.

13. Kapitan_Aliosha

Kapitan_Aliosha Финансов стажант

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    17
    Лайкове:
    1
    Едно време нямаше такива неща. Дойде демокрацията и ето резултата с всичките ценности на ФАЩ!

14. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Обикновено закупуване на имот за отдаване под наем (изпаднало е нещо изгодно) или отваряне на магазинче за цигари/алкохол или павильон за бързо хранене.

15. NorAngel

NorAngel Финансов стажант

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    14
    Лайкове:
    7
    Ох, изобщо не бих се изненадала да е истина. Наслушала съм се на доста подобни истории, за какво ли не. Хората обичат и искат да живеят над стандарта си, като са в постоянно съревнование с техни познати. Нали знаете как става, всеки поства по социалните мрежи изкуствено създадено щастие, за да завиждат другите. :D Съответно после всеки иска още и още. Едни познати наскоро взеха кредит за сватба, втори за ремонт на апартамента. И аз питам: и сега какво следва? И те: ами само да си изплащане... и изплащаме... Иначе лятото ходят по 1 мес. да обикалят по Гърция. Всеки уикенд са нанякъде. Приоритети...

16. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
  17. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    E, сори ама тия не изглеждат чак толкова изпаднали. Пича даже си е показал ланеца с кръста и бас държа имат и двамата телефони по 1000лв.
    За 600 кинта толкова ли няма какво да заложат или да искат от близки, роднини и приятели, ами тръгнали с бързи кредити да се занимават? Толкова ли тоя в клипа не може да отиде да носи тухли някъде,че да ги изкара тия пари? МНого ми е странно как все не разбират хората, че дължат нещо, че са съдени и т.н.

Комплексът на жертвата е нещо често срещано посдлените години.

18. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Хората си мислят, че като вземат пари от някой, никой няма да си ги търси обратно. 100% са знаели какво става щом явно са просрочвали вноските...

19. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Аз нещо не разбрах - теглят бърз кредит(до заплата), по бързата процедура ЧСИ ги запорира, как става след като запор се дава от съд и запорира сметка със сума над 1к.
    С две думи теглиш бърз кредити, не го плащаш, а имаш над 1к в сметка. Дори и да нямаше, пича да беше си заложил дранкулките в някоя заложна къща и с разликата от банковата сметка си покрият разходите, а после си ги откупи пак дранкулките ....

20. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Тоя клип е еманация на финансовата простотия на българина. Има нещо гнило което не ни представят. Но проблемът с непровилното потребление на финансите идва от лошото възпитание и образование.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice