Давате ли пари на просяци

Дискусия в 'Off-Topic' започната от kamentk, 3 Юни 2017.

1. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Давате ли пари на просяци? Под просяци разбирам всеки който ми иска пари под накаква форма дали изглеждащ зле или не чак толкова, дали за храна или лечение. Всички улични музиканти и артисти. Замен това е просия. Първо, че тя е незаконна, второ, че обикновено се контролира от мафията, трето, че щом си стигнал до там че да искаш пари от хората, то си загубил самоуважение и намаш проблем да излъжеш.

Истествено ако имам възможност помагам на разни официални кмпйнии, които наистина памагат на хора в нужда. Но така на улицата, на непроверени лица нама как да дам.

Вие правите ли го?

2. Соня Цветанова

Соня Цветанова Финансов стажант

Регистриран:
    2 Юни 2017
    Постове:
    9
    Лайкове:
    2
    Да,доста пъти съм давала пари на просяци ,чакащи пред вратите на големите магазини с надеждата да върнат количката .Това са предимно деца от малцинствата ,които често със тези подаяния си купуват цигари.

3. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    А защо спонсорираш този им вредин навик?

4. Соня Цветанова

Соня Цветанова Финансов стажант

Регистриран:
    2 Юни 2017
    Постове:
    9
    Лайкове:
    2
    Защо ли?Все се заричам да спра с подаянията ,но когато ме погледнат деца не устоявам ,макар да зная ,че пак ще ги похарчат неразумно.Правят ме на глупачка .

5. Dave Gahan

Dave Gahan Финансов Аналитик

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    33
    Лайкове:
    13
    на просяци не!
    Дарявам за българската коледа+един сайт за независима журналистика+отскоро и за една политическа партия целяща реформи в съдебната система.

6. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Давам пари на свирачи на цигулки, китари и всякакви др музикални инструменти, в центъра на града вкарват особена атмосфера, която ми харесва. Колкото до просяците, 1-2 пъти съм купувал сандвичи и вода, не съм имал случай в който някой да ми се намръщи и да каже "дай ми пари, не ща храна"

7. TomHagen

TomHagen Финансов стажант

Регистриран:
    4 Май 2017
    Постове:
    17
    Лайкове:
    10
    Давам редовно на възрастни хора и такива, които са очевидни инвалиди -без крайник например. Най- голямото подаяние направих на две циганчета (който иска нека ме обвинява, че така ги наричам, но ДА- те са си циганчета, а не ромчета или нещо друго), които заведох до близкия хранителен магазин и им тикнах кошница в ръцете и да обиколят рафтовете смело. Как грейнаха само няма да забравя никога. Събудиха човещината в мен, срещайки ме току що излязъл от сладкарница Лагуна в София, доволно хапнал какво ли не, а те гладни и боси на улицата.
    Ако се замислим по-дълбоко обаче даваме подаяние всеки месец без да ни питат въобще. Докато просят по улиците ние работим, за да им платим електричеството, водата, медицинското осигуряване, детските, и прочие. Добре ли е?!

8. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Преди доста често давах, сега отново го правя но не на всеки. Живея в централната част на гр.Варна и често ми се случва над 5 пъти на ден да ми искат пари... и още толкова без "глас".

9. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Понякога давам, понякога - не. Зависи в какво настроение съм.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice