Домейни в интернет

Дискусия в 'Online' започната от kamentk, 27 Май 2017.

1. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Много хора търгуват с домейни в интернет. Следят постоянно аукционите, купуват, продават, знаят кои числа си харесват на китайцити, соито са най-големия купувач и т.н.
    Смятате ли, че все още може да се печели от такъв бизнес?
    Да, ако си купувал в зората на интернет може и сега ако продаваш да печелиш стабилно, но тепърва да купуваш, няма особена сметка на фона на уменията, знанията и търпението което се изисква.

Лично аз съм правил наблюдения на тази тематика и оставам с впечатление, че това не е силно печеливш бизнес.

Има ли някой който се занимава с това все още и може да ме опровергае?

Положението е особено страшно след като пуснаха домайн разширенията с дума, а не само географска локация. Както и на кирлица и китайски.

2. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    За мен определен домейн отдавна не е от значение за успешен онлайн бизнес. Всичко е до брандинг, може да нямаш домейна kolipodnaem,com например, но ако направиш една дума синоним за коли под наем по интернет то тогава няма да имаш ниаккви проблеми. Понякога разходите, които ще отидат за това да купиш по-специален домейн ще са повече от тези да маркетираш и брандираш определена дума.

3. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    3-4 буквените .com домейни още се търсят/харчат стабилно.

4. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Да, но колко са на брой и колко от тях се продават и си струва да ги вземеш и да ги стискаш и подновяваш, че да продадеш след време.

5. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Така е. Аз просто казвам, че не е умряло това като бизнес и тези може би винаги ще се търсят.

6. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Ще се търсят винаги, със сигурност. Но дари вече е толкова доходоносно е въпроса.

7. Sixking

Sixking Финансов стажант

Регистриран:
    26 Яну 2018
    Постове:
    17
    Лайкове:
    3
    От първа ръка мога да кажа- да, доходоносно е, но има много условия.
    Едно от тях е какво се търси, правилно, но друго е, кои го търси и къде.
    Това с тия китайски числа и ала бала, бях само чул за него и до там. За пренасочване ли им са или за какво.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice