Запечатване на търговски обект - не е ли данъчен тероризъм

Дискусия в 'Бизнес' започната от dimitar_ivanov90, 14 Яну 2019.

1. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    10
    Лайкове:
    2
    Не ви ли се струва прекалено крайна мярка това със запечатването на търговски обект и то за период от 30 дни при данъчни нарушения. Данъчните или по-точно тези, които приемат наредбите, не съобразяват ли, че с тази радикална мярка автоматично пращат служителите в неплатен отпуск и ги обричат на мизерия. Според мен запечатването на търговски обект трябва да се прилага само като крайна мярка, ако има опасност за здравето на населението. А не защото държавата не можела да си събере данъците, да съсипват бизнеси и да пращат хората в принудителен отпуск, противоречи на всякаква житейска логика, а да не говорим икономическа, бих го оприличил на абсурд. То по логиката на данъчните трябва да закрием целия частен сектор, за да съберат данъците.

2. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    214
    Лайкове:
    32
    Запечатването е принципно крайна мярка, за жалост е крайна и за работещите там.

3. Santa

Santa Одитор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    108
    Лайкове:
    92
    Запечатването се прилага основно при укриване на приходи чрез манипулации, свързани с фискалното устройство. При такова грубо потъпкване на закона бих казал, че запечатването е подходяща мярка. Трябва да се отбележи, че при първо нарушение обикновено обектът не се запечатва за максималния срок от 30 дни, а и при отстраняване на проблема и желание от страна на нарушителя да започне да работи легално, данъчните могат да отпечатат обекта преди изтичането на срока. Като цяло и те са хора и проявяват разбиране в определени ситуации.

JOJOBG likes this.
  4. JOJOBG

JOJOBG Одитор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    148
    Лайкове:
    86
    @dimitar_ivanov90 Митаче, простия ми отговор е ДА. За човек като мен твоя въпрос е равносилен на трябва ли да се спазват законите или не. Пак е ДА!. И имам реципрочен въпрос да ме разбереш, ако хванеш колегата че те чопка по 2 лв всеки ден от портфейла, ще го оставиш ли да го прави щото не му стигат парите па има семейство и деца? Та и държавата така, спира кранчето до изясняване на обстоятелствата по предишното течане на вода или квото е текло там. ;)

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice