Застраховай себе си?

Дискусия в 'Други' започната от S.S.L.V.P., 19 Дек 2019.

1. S.S.L.V.P.

S.S.L.V.P. Финансов стажант

Регистриран:
    16 Дек 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Зравейте хора. Нов съм във форума и съм изключително радостен че го намерих и се присъединих към хора , които мислят за своето бъдеще и мога да науча много полезни неща. Все още не съм сериозен инвеститор, но когато се чувствам добре запознат ще започна и аз.

Направих тази тема за да разбера и да се запозная, а и надявам се не само аз, дали има хора, които използват различен тип застраховки, като например здравна застраховка, застраховка живот, застраховка за дома и други такива. Мислите ли че има нужда от тях и това може ли да се смята за инвестиция.

Какво мислите за допълнителното пенсиооно осигуряване. Питам, защото аз имам такова от 2 години, но не съм убеден дали трябва да го продължа или е по-добре да инвестирам парите си P2P, акции, ценни книжа или друго.

Надявам се темата да има интерес.

2. mr. smart saving

mr. smart saving Сметководител

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    76
    Лайкове:
    18
    Здравей,
    Някои застраховки на пазара определено си струват, но повечето са боклук. По мое мнение:
    - Живот - задължително, ако имаш близки хора които зависят от теб. Освен това имаш гарантирана доходност 10% под формата на taxback което я прави една от най-сигурните инвестиции.
    - Дом - също е добре и много евтино и сгодно. Цената е около 100лв/година при застр.сума 100к. Препоръчвам "Генерали" като най-сгодни
    - Здраве - за тежки болести - best doctors, предлагат се в БГ от Метлайф и още едни, виж в коя от двете е по-евтино, към 450-500лв/годишно беше но си струва, а и ще вдигат цените, че имат много щети последните години
    - Здраве - за леки неща ДЗО е достатъчно, 25-30лв на месец, избива се и си заслужава даже и от нищо да не боледуваш, само от профилактика при зъбар и очилар.
    Проучи си добре условията преди да избираш компания за всеки вид.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice