Защо не дадоха по 500 лв. за всички без работа

Дискусия в 'Пазарът и Държавата' започната от dimitar_ivanov90, 27 Мар 2020.

1. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов Аналитик

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    40
    Лайкове:
    11
    Намериха се 50 млн. за 40 лв. Великденски надбавки за 1,2 млн пенсионери, 40 млн. за по 1000 лв. за лекарите, но не и още толкова за близо 100 000 работещи да им се плати по 500 лв., без ангажимент за осигуровки и данъци за работодателя, които останаха на улицата от хотели, ресторанти, кафенета, барове и дискотеки, а се прилага абсолютно неработеща мярка - 40% да плати работодателя заедно с пълните осигуровки, което за една минимална заплата е около 100 лв. по-малко за работодателя.
    Така щеше да бъде постигнат многопосочен ефект - нямаше да се вдигне безработицата рязко и щеше да се подсигури временна стабилност, вярно в София 500 лв. не стигат за никъде, но все пак е нещо, да си купиш храна стигат.
    Да, пенсионерите се нуждаят, лекарите още повече от стимулиране, но защо държавата, след като затваря по свое осмотрение толкова обекти, не компенсира тези хора, парите не са толкова много.
    За сравнение, само през декември правителството раздаде 2 млрд. лева за различни разплащания и така бюджетът от излишък отиде на 1 млрд. дефицит. Така че тези 50 млн. лева, които би струвала тази мярка много лесно биха могли да бъдат намерени.
    Все пак държавата като затваря принудително обекти, поне да плати заплатите на служителите в тях, тъй като не всеки ще има право на обезщетение при съкращение - на мен ми се случи миналата година - 9 месеца бях на договор, съкратиха ме и коледните празници ги карах на пост и молитва, тъй като за обезщетение искат 12 месеца назад стаж.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice