Избори за президент на САЩ. Kaк да спечелим от тях?

Дискусия в 'Off-Topic' започната от SongBird, 24 Яну 2020.

1. SongBird

SongBird Финансов Аналитик

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    36
    Лайкове:
    4
    Здравейте,

Наближават изборите за президент на САЩ. Почнахте ли вече да мислите как да монетизирате евентуалните си предсказания кой ще спечели? Примерно аз при избори между Тръмп-Бърни мисля, че Бърни ще спечели. При това положение шортване на някакъв healthcare ETF ми звучи като добър залог? Вие мислите ли си по въпроса? Имате ли предложения?

Поздрави!

2. Gigibin

Gigibin Сметководител

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    40
    Лайкове:
    41
    Привет,

В момента, в който стане ясен кандидата на демократите, бих правил такива прогнози, но лично аз няма да спекулирам на борсата, така че няма да спечеля или загубя нищо.

Незнам Бърни как ще си изиграе картите, преди седмици Хилъри пусна книга където оплю Бърни, ако Бърни наистина иска да стане президент - тъй като това му е последният влак - той е на около 80+ (по спомен) трябва да извади големите пушки и да отстреля Хилъри като така ще навреди и на Байдън. Под големите пушки разбирай, че трябва да наблегне още повече на соц. - комунистическата си платформа, на която лежи и да им забие нож с - Хилари имаше своя шанс 2016 неуспя и вижте какво стана, затова ме издигнете мен. Хилъри е един от най - мразените политици в щатите.. като цяло това се отнася за Клинтън and co. - няма да навлизам в подробности. Предвид постмодернистично - марксиските идеологически движения в университетите им, като цяло смятам че ще има популярност.

Интересно е и да видим как ще се движи пазарът до изборите, бих заложил, че ФЕД, ще направят всичко възможно да няма големи сътресения на пазара до тогава - дали ще се случи не е ясно. Септември миналата година repo market-а се пропука, което редица експерти посочват като сигнал, че ФЕД изпускат юздите. Ако ги изпуснат преди това е ясно, че САЩ, ще имат нов президент.

Дори и да не ги изпуснат, не е съвсем сигурно на къде ще се наклонят везните преди може би една или две години вече, гледах изказване, че за да спечели втори мандат (по спомен коментара беше срещу Байдън, но все пак беше отдавна, може и да се лъжа) на Тръмп му трябват още 10 милиона гласа, които никой не му дава, доста малко хора според мен ще излязат да гласуват за Тръмп, ако не са го направили първият път. Тук отново идваме до въпроса срещу кой и каква кампания ще води представителят на Демократите.

Ако е Бърни - мога да видя как 10 милиона излизат да подкрепят "Crazy Trump" вместо да допуснат комуниста Бърни, но не е ясно дали ще стигнат, тъй като мога да видя и много хора, който биха гласували за Бърни именно заради този тип платформа, на която стой.
    Ако Байдън (или друг макар че смятам борбата е между тях двамата(Бърни и Байдън) в момента) отново решат да играят identity politics смятам, че шансовете на Тръмп са добри. Identity politics губи изборите (и слава богу), Хилъри го доказа 2016, тъй като не Тръмп спечели, а тя ги загуби. - Пенсилвания и Уисконсин, който изгуби (май като цяло тези щати клонят към демократите), както и Флорида, който можем да класифицираме като "swingy" вземайки в предвид близкото минало.
    Кой от двамата е по - опасен за Тръмп - определно това е Байдън, 2016 Байдън/Тръмп - Байдън щеше да го отнесе. Той има най - голям шанс срещу Тръмп според това, което съм гледал.

Успех с прогнозите и дано успееш да изкараш някой лев/$$$ :)!

Поздрави на всички!

3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    412
    Лайкове:
    282
    Втори мандат на Тръмп ще има.

dafaweb likes this.
  4. Gigibin

Gigibin Сметководител

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    40
    Лайкове:
    41
    Защо така мислиш?

5. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    412
    Лайкове:
    282
    Темата е дълга, но каратко:

1. Възприятието на американците за състоянието на икономиката е от ключово значение за това как ще гласуват през 2020г. В момента възприятието е много положително.
    2. Слаба конкуренция, демократите не могат да изкарат адекватен кандидат (само комунисти, социалисти и прочее)
    3. Никой президент след Джордж Буш старши не е губил втори мандат от претендент, а причината Буш да загуби тогава - "The economy, stupid"
    4. Тазгодишпните избори ще отразят payback за трите години непрекъснати усилия за сваляне на Тръмп, гняв срещу антитръмпската истерия и умора от лекции на социално-левите.

Ще победи с по-добър резултат от 2016г.

dafaweb and Gigibin like this.
  6. dafaweb

dafaweb Финансов стажант

Регистриран:
    24 Дек 2019
    Постове:
    8
    Лайкове:
    1
    За съжаление и аз мисля, че ще е отново Тръмп ( в предсказанията на Симсън фемили го има :D:D:D, по-лошото е че за сега са много точни сценките в американското детско анимационно сериалче ). :shit happens:

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice