Изчисляване на кредитен рейтинг онлайн

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от Barovec, 4 Май 2017.

1. Barovec

Barovec Финансов стажант

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    2
    Лайкове:
    1
    Опа, опа, вижте какво открих в нета, https://creditpoint.bg/creditrating изчисляване на кредитния рейтинг, май е нещо което имитира FICO скора в САЩ на побългарено. Попълваш си възраст, семейно положение, доходи ит.н. и ти изскача резултата (макс. 750). Аз точно макса взех, че ударих, не че се хваля де:$$:

Как се представяте вие?

Opi likes this.
  2. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Eхее, какво бачкаш и колко изкарваш бе пич?! Аз изкарах само 585 точки. Не зле, нали ама да удариш тавана си е постижение. Поздравления! :D

3. Barovec

Barovec Финансов стажант

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    2
    Лайкове:
    1
    Какво да ти кажа, аз мисля, че най-много натежа секцията за собствено жилище, общия семеен доход и малкия кредит на фона на тия доходи. НЕ им знам системата точно, но ми се видя горе-долу реалистично.

4. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Не бях знаел за тази услуга, браво за споделянето :) Голяма машина си 750 от 750, ще се радвам, ако споделиш с другите на какво се дължи това постижение :)

5. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Аз съм на ниво 642, което май не е зле, но пък има и на къде да се подобрявам.
    Чудно ми е какво тегло слагат на отделните компоненти ...

6. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Инструмента е инт но не знам колко е добър и реален - след няколко различни теста разбрах, че единствено и най - важното е заплатата и на колко си осигурен, всичко друго като години, деца, град, образование е ала бала - прах в очите

Opi and toni90 like this.
  7. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    @V.Andreev, aко не е тайна какво работиш щом все ти вади 750 :)

8. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Никъде не съм написал какъв резултат получавам? Единствения който знае по - подробно е MoneyMaker защото си писахме на лично

Изкарвам пари чрез собствените си проекти който обикновено са сайтове за информация която е напълно безплатна - печеля от рекламата в тези сайтове

Last edited by a moderator: 14 Апр 2018
  9. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Прав си :) Взех те за Баровеца и че и ти си с по 750 точки - направо клуб 750 :D
    И аз навремето имах такъв проект, ама Google Adsense, нещо с Google направи доста промени, а и не разбрах как съм изял дърво и до там беше ...

10. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Ще копирам мнението си от друг форум тук, макар и да изместим фокуса на темата в страни.

Така ще разбереш моето мислене, към какво се целя и как считам, че трябва да стават нещата.

Истината за мен е в полезността и стойността на "продукта"

Преди години си мислих за нещо "новаторско", "за някава нова топла вода" и т.н - Но така и тези идей при мен не сработиха, не можах да го направя и се насочих към това което правят другите и станах един от "конкуренцията" в няколко ниши ( не съм само в една ). И колкото и просто да звучи, започнах да копирам големите, да следя всяка тяхна публикация, да наблюдавам цветовете, темите за който пишат, всичко... и единственото което правя и сега е просто да се опитам да го направя по - добре от тях. В главата ми идва един пример : Ако конкурентите Ви продават "шоколад с 20% какао", Вие да продавате "шоколад с 30% какао".
    Не знам да ли от стажа които натрупах или от годините ми, започнах да виждам нещата по - различен начин, всичко се вижда толкова ясно. В момента можете да следите 90%+ действията на конкуренцията, и това ако не е невероятно...

Знам, че някой от Вас си мислят, че се отделих малко от "пасивния доход" но това не е така :) "Нашият успех не е резултат от печеленето на пари, печеленето на пари е резултат от успеха, успеха е пропорционален на обслужването ни". Допускал съм грешката да гледам "закона" на обратно, че човек е успешен ако печели много пари! Можеш да печелиш пари единствено ако си Успешен :)

Единственият за мен начин да печелиш пари е като дадеш на хората продукти и услуги които са полезни.

Opi and Nikolay Delchev like this.
  11. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Да съгласен съм, че трябва да вложим стойност и дори по-голяма стойност от конкурентите, за да има и за собствениците.
    @V.Andreev , a какво става, ако конкурентите вече продават шоколад със 100% какоа, от там на къде :)?

12. Santa

Santa Одитор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    91
    Лайкове:
    67
    Най-важното за този калкулатор са доходите от трудови правоотношения. Дори и допълнителният доход (примерно печалба) да е 6-цифрена сума на месец, пак не може да се ударят 750 точки.

Това малко или много съвпада с опита ми с кредитните институции. Ако си собственик на бизнес, който е сравнително нов - на 1-2 години, банките трудно дават кредит на теб или на бизнеса ти. Ако обаче си служител на трудов договор в същия този бизнес, се избиват да предлагат кредити. Въпросът е с какво служителят в една фирма е по-нискорисков кредитополучател от собственика и дори от самия бизнес.

Last edited: 5 Май 2017
  13. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Здравей и добре дошъл.
    Да, прав си - кредитните институции дават изключителна голяма тежест на доказан и постоянен доход от трудови отношения!

14. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Важно перо за крайния резултат , предполагам е и това дали имаш други задължения, дали си изряден платец по тях и т.н. (именно ролята на ЦКР).

15. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Моят резултат беше 560 точки. Това предполагам се дължи на малкия ми стаж, но това е от годинште. Реално си направих експерименти с образованието, града и годините и разлика почти нямаше. Вдигнах и стажа и веднага си промениха нещата. Лошото е, че всяка следваща стъпка не отчита предната и можех да си задам опит т 20 години, нищо че посочих, че сам на 20. Но е интересно определено калкулаторчето.

16. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Да и @V.Andreev спомена, че няма голяма промяна в резултатитие, ако си играеш с параметрите - явно или са дали огромна тежест на няколко параметри или имат бъг в калкулатора.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice