Инвестиране в DoFinance - ДуФинанс - латвийска P2P платформа

Дискусия в 'P2P Lending' започната от JOJOBG, 11 Мар 2020.

1. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Ревю на платформата от @Stoycho Nedev : https://www.vivainvest.eu/dofinance-review/
    Допълнения от мен:
    Запознаване с Алфа Финанс Груп: https://blog.dofinance.eu/review-alfa-finance-group-operations/
    Бизнес Модел и Финансови резултати на компанията майка: https://blog.dofinance.eu/wp-content/uploads/2020/03/Alfa-Finance-Group-presentation.pdf
    Бизнес Модел и Финансови резултати на компанията и структурата в Азия: https://blog.dofinance.eu/wp-content/uploads/2020/03/Alfa-Fintech-Indonesia-presentation.pdf
    Достатъчна налична информация за да прецените как докарват високите проценти, защо са насочени по-скоро да предлагат финансови програми на база кредити, а не точно П2П ;)
    Печелившли си са, искате ли да си имате взимане даване с тях при наличните условия. Приятно четене и успех.
    Статус Мар.2020 - Продължителност на инвестиция 1 месец.
    Инвестиция: +€5,873.33
    Диверсификация: +1004
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална 92.09% от прогнозната. Забавен банков трансфер в петък заверен в понеделник и то се почна с едни дневни офсети ;). Работят като по часовник. Лихвата си се начислява на дневна база и се изплаща на месечна,за по-голямата част плащането е утре, но тази платформа е планира за месечен ъпдейт на 6-ти ;)
    DoFinance_Mar_First.PNG DoFinance_Mar_Second.PNG

Last edited: 11 Мар 2020
    Atiel and Aleksandar Dyakov like this.
  2. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
  3. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Днес беше уебинара с инвеститорите.Фокуса беше естествено КВ ситуацията, не са им засегнати операциите. Добро представяне за възможностите пред сектора и в конкретика за компанията имайки предвид ситуацията с банковия сектор и ликвидността. До тук добре.

4. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Апр.2020 - Продължителност на инвестиция 2 месеца.
    Инвестиция: +€0
    Диверсификация: +2353
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална 97.76% от прогнозната.
    DoFinance_Apr_First.PNG

Last edited: 10 Май 2020
  5. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Май.2020 - Продължителност на инвестиция 3 месеца.
    Диверсификация: +251
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална месечна 98.72% от прогнозната.
    DoFinance_May_First.PNG
    "Dear investor! Currently there are no loans available for new investments. We are working to add more investment options to DoFinance. We will inform you when loans will be available.
    We apologize for inconvenience!"
    Ами чакаме... Или ще продължа да реинвестирам при възможност, или почвам да тегля месечните печалби докато се възстанови наличността на кредити.

6. icogorila

icogorila Финансов стажант

Регистриран:
    7 Авг 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    1
    Сумата от 14,29 € я чакам от 23.04. На 3.05. им писах и ми отговориха на следващия ден, че до 8.05 ще я преведат. Още чакам колосалните 14,29 €.
    Това е най- скапаната платформа за мен. Трудна е комуникацията с тях, обещават неща, които знаят, че не могат да изпълнят.

7. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Ма това какво е, печалба, главница, спрял си си инвестиционна програма?
    Аз нямам проблеми с комуникацията, рано сутрин, късно вечер все има кой да ми отговори. Ти къде се опитваш да се свържеш с тях?

8. icogorila

icogorila Финансов стажант

Регистриран:
    7 Авг 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    1
    За да съм коректен, снощи получих парите след 18 дена чакане. Харесват ми такъв тип платформи с пасивни инвестиции, но DoFinance ме разочарова. Инвестицията ми изтече на 31.03 и не мога да си изтегля парите. От тогава до сега са ми възстановили 5 € от нея. Останалата сума си я ползват, за което плащат лихва. Тези 14 € са печалба + 5€ главница. Имаха кампания октомври месец и даже я прекратиха предсрочно, тъй като събраха повече пари отколкото можеха да вкарат в кредити. Сега не могат да върнат парите и мислят схеми. Имам и в Bondora GG, и там имат проблеми, но поне всеки ден изплащат по малко, пропорционално на сумите за изтегляне от всички инвеститори. Засега съм най-доволен от PeerBerry, парите ги получавам на 30-та минута след като съм ги наредил.

9. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Юни.2020 - Продължителност на инвестиция 4 месеца.
    Диверсификация: -2757
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална месечна 94.26% от прогнозната.
    DoFinance_Jun_First.PNG
    Прогноза | Реално | % от Прогноза | Реална | Лв
    €55.77 | €52.57 | 94.26% | 10.37% | 102.56 лв
    Кредити няма. Чакаме. Подобриха интерфейса, виждаш реалния статус, много по трудно вадене на информацията, ех ...

10. Вальо

Вальо Одитор

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    86
    Лайкове:
    53
    Драстичното намаляне на бройката е заради липса на кредити или по друга причина?

11. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Подобряване на интефейса доведе до подобряване на данните. Преди просто показваха цесията без статуса. Сега се виждат статусите, което води до правилното отчитане на диверсификацията. Отделно ще забележиш голямо увеличение на сума в процесинг. Разбирай блокирана сума от инвестиционната програма, която не е инвестирана в заеми отдолу. Добавям скрииншоти за да стане ясно.
    upload_2020-6-13_11-20-3.png
    upload_2020-6-13_11-21-51.png

12. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Юли.2020 - Продължителност на инвестиция 5 месеца.
    Диверсификация: -25
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална месечна 83.24% от прогнозната.
    DoFinance_Jul_First.PNG
    €56.20 | €46.78 | 83.24% | 9.16% | 91.27 лв
    Забава лято 2020, 7.14% от портфейла е сегашен, останалото е закъсняло ;)

13. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Авг.2020 - Продължителност на инвестиция 6 месеца.
    Диверсификация: +69
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална месечна 84.13% от прогнозната.
    DoFinance_Aug_First.PNG
    €56.64 | €47.65 | 84.13% | 9.25% | 92.97 лв
    Уви новите кредити които се листват в системата отиват за попълване на активните програми и няма достатъчно за стартиране на нови. Започвам изтегляне на средства от платформата.

14. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    442
    Лайкове:
    268
    Статус Сеп.2020 - Продължителност на инвестиция 7 месеца.
    Инвестиция: -724.88€
    Диверсификация: -69
    Прогнозна Доходност:+11%, достигнатата реална месечна 105.96% от прогнозната ( изкривяване на стойността поради намаляващ баланс на акаунта ).
    DoFinance_Sep_First.PNG
    €50.48 | €53.49 | 105.96% | 11.66% | 104.36 лв

Изчаках 1 допълнителен ден за да видя дали натрупана лихва по затворените програми продължава да се изплаща на месечна база. Уви не е така, което прави много интересна ситуацията по всички закъснели заеми в затворените ми програми ;)

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice