Инвестиране в FB, Apple- долари или евро

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от Hamilton, 25 Дек 2018.

1. Hamilton

Hamilton Финансов Аналитик

Регистриран:
    10 Авг 2018
    Постове:
    43
    Лайкове:
    15
    Здравейте, мисля да инвестирам значителни суми в Facebook и може би Apple, струват ми се изключително евтини влед всичкото разпродаване, което настъпи повсеместно. Чудя се обаче валутно дали да обърна в Евро и да купя акциите на европейския пазар или в САЩ. Притеснява ме това, че доларът се счита за скъп от доста хора, за щастие тази година не послушах консенсусът, който беше, че ще удари 1.30 и държах, но рискът си съществува.

Кой брокер би бил най-добре за ползване освен това?

2. JOJOBG

JOJOBG Одитор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    137
    Лайкове:
    83
  3. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    381
    Лайкове:
    150
    Interactive Brokers или TDameritrade.

Имай предвид, че ако купуваш акитиви листвани в УС, ще дължиш данък върху капиталовата печалба.
    В края на Октомври писах, а вече е факт, т.е. в мечи тренд сме и бих бил много резервиран към покупки.

Каква е твоята инвестиционна стратегия?

4. Hamilton

Hamilton Финансов Аналитик

Регистриран:
    10 Авг 2018
    Постове:
    43
    Лайкове:
    15
    Този мечи тренд го чакам с нетърпение :) Малко да поевтинеят нещата. Засега ще изчакам за инвестиции в индекси, но ФБ и Епъл ми се струват дългосрочно доста евтини, особено ФБ. Стратегията е дългосрочно държане с поне 2х цел на цена

5. JOJOBG

JOJOBG Одитор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    137
    Лайкове:
    83
    Моите хора се върнаха с обратна връзка - Трейдър.бг беше подадено за ДАХ и както и предполагах повечето брокери предлагат безпроблемно появяване на Европейските борси. За Футси не знам дали в момента има някой който да прогнозира как ще са нещата в следващите 3-4 месеца. Сега мислех си за евра срешу долари. Моят неопитен ум ми казва че ще ползвам валутата и респективно и борсата където с най-малко загуба от капитала за такси бих купил акциите които искам. Като ти препрочетох постовете оставам с впечатление че тепърва ще влизаш с експозиции за тези компании. Подрекпяйки Алекс за резервите, ако си с експозиции в двете, виждам смисъл да започнеш от сега с осредняването на стойността, но ако тепърва влизаш, не ми се струва правилен момента в началото на пързалката.

Aleksandar Dyakov likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice