Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. Quandt

Quandt Финансов стажант

Регистриран:
    23 Юни 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    1
    Странно е, че намерих тази приятна онлайн общност благодарение на критиките на този дебил. Та така де, след като съм тук покрай ИЛМ и свитата му, поне и първият ми пост да е заслужено за тях.

Аз също споделям мнението на Oggie - има нещо странно в тази работа. Например малко не разбирам как точно се вписва съпругата на кмета на Пазарджик като акционер в няколко от основните ООД-та(един корпулентен тип все се избира от този регион). Странно ми е как в защита на този "проект" се впуснаха политически и квази-политически фигури като онзи клоун от Възраждане, също така и шрекоподобният от полит-агитационната група от Фейсбук "Да спрем геноцида над българите" (или нещо друго подобно беше името), редом със стандартните човки за хранене от типа на Патриция Кирилова, няколко известни актьора (А. Сано, Я. Маринова, Л. Григорова например)... Отделно, въпреки обвиненията на Михайлов, че покрай обективната критика се цели дискредитация на бутафорията, всъщност се получи изключително масово отразяване - сайтове, масови ТВ и печатни медии, тоест това не е навредило по някакъв начин. КФН остават пасивни, реалните мащаби на вложените средства са неизвестни към момента - 31.12.2018 по отчет май не е точно периодът, в които е отчетен значителният капекс, извън имотите, които са придобити директно от Община Ветрино на незнаино какви цени(единственият аск, който откривам е парцел за къща 1.2 декара с виза за 10 000 лева, но това е ирелевантно), но така или иначе интензивното строителство беше през тази година(или поне така изглежда по нелепото строителство).

Наречете ме параноик(а и честно казано в случая предпочитам да греша), но това ми намирисва на политически инженеринг - лансиране на млада личност с някакъв т.нар. патриотичен проект, финансиран чрез "крауд-фъндинг", набрана критична маса от почитатели(видеата му генерират десетки хиляди гледания и множество харесвания из ФБ), получава се един значителен онлайн ливъридж на цялата тази помия чрез гвардията орлета на ИМ, които пръскат посланията му с повод и без... Хора, иска ми се да е просто пирамида(в крайна сметка всеки носи собствен риск за финансовите си решения, макар и проектът да прескача приетите норми и закони). Но да не забравяме, че електоралните единици гласуваха своето доверие за всякакви съмнителни личности - Янев, Бареков например, какво пък остава за младия горнооряховски левент, който издигна паметник на канове в Италия, изгради нашето "Въздигане" чрез ИП, стана баща на три деца и насърчваше служителите и служителките си да раждат, решавайки проблема с демографската криза...

JOJOBG likes this.
  2. Guruto

Guruto Финансов стажант

Регистриран:
    20 Юни 2019
    Постове:
    7
    Лайкове:
    1
    Този пич И. Михайлов има данни да е български политик - има чар, омайва, баламосва с приказки, не търпи критика, самовлюбен и най-важното не му пука за другите, мисли само за себе си да си напълни джоба. Това, което прави той е сериозно, замислете се, с чужди пари( на хората, не от банка) успя да надуе един балон ИП и не само това, но успява да жонглира и измъква от всяка ситуация- "ИП не е готов, но виждате, че работим", "ИП никога не ще е завършен, все има какво да се прави", " правим го за бъдещото поколение" и т.н.
    Аз лично се страхувам от мащабите на популизма на този човек! И той не е сам, има други зад него, това е ясно, което е още по-плашещо!

JOJOBG likes this.
  3. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    lollollol Това вече го копира в този форум. Явно имаш за покриване някакъв норматив (clap)

4. Guruto

Guruto Финансов стажант

Регистриран:
    20 Юни 2019
    Постове:
    7
    Лайкове:
    1
    Повторението е точно за такива като тебе, дето искат да се запознаят с "великият" ИМ и да му станат секретарка, т.е. не разбират същината на проблема!
    Популизмът и във финансов и в политически аспект е опасен! А той е в повече при ИМ.

Прикачени файлове:

5. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    Предполагам, че е доста опияняващо усещане да се чувстваш просветен но го задръж за себе си. Също така е добре да избягваш генерализиране и личностни нападки, защото това говори само за бедна мисъл и липса на възпитание. Не ми пречи да флъдиш форума, като някакъв бот, просто ми беше забавно, че жив човек може да се занимава с подобни неща. Жив и здрав!

6. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
  7. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Този клип напълно потвърждва думите ти:

8. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Истината за историята със заплахите почва да се разплита:

За 1 седмица е сменил тона на риториката и дори думите. В това видео:

изпозлва основно думи като "вероятно", "не знам" или "може" по линия на някакви истории и постове.

А към горното видео, ако добавим и това:

На въпрос с какво се занимавате сега, отговарят с – „Продаваме книги", а Анна Христова добавя "учим застраховки“, с други думи от 4-те момичта, които са били заплашвани, 2 от момичеата нямат никаква касетелство с телефон и продажба на застрахователни продукти.

Единственото, което може да приемем със сигурност от онова видео за заплахите е, че Маринка е бременна.

9. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    Някаква балканска хака за физзарядка.

10. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    Нарцисизма и девиацията си казват думата:

11. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
  12. mizernik81

mizernik81 Финансов стажант

Регистриран:
    10 Юли 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    2
    Ма много нарцисизъм лъха от лицето на проекта бе. Щял да отнеме властта на задкулисието над човечеството, ама пропуска че иска да я присвои. С какво е по-различен от злодеите тогава, питам аз? Няма патриотизъм, когато го сурвакаш с лихви и пъклен план, обвит в добри намерения. Бягайте далеч от такива хартиени тигри, манипулатори и лъжепатриоти. Говори за дух, българщина, въздигане, а с ръцете прибира пари и точни капитал. Заслужава шамари, ритници и обратно в Горна Оряховица

Muchakova likes this.
  13. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Този пич (от клуба на инвеститора) явно е свидетел от 1-во лице на скандални схеми за източване, които са в ущърб на акционерите. Дупе да им е яко, ако това наистина е факт. Ще е патриотично източване!

14. niWin

niWin Финансов стажант

Регистриран:
    Понеделник
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Ако паркът има 5000 посетители на ден, това са 100 000лв. приход за парка със златните карти.
    Да, засяга интереса на инвеститорите от печалбата от вход, съмнявам се обаче някой да е дал
    или да е имал намерение да даде 100 000лв. за златни карти.

15. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    Тези от КФН са шампиони по-мързеливост и бягане от работа:
    https://www.capital.bg/biznes/kompa...a_problem_s_istoricheski_park_a_ako_ima_ne_e/

Това обобщава всичко:

16. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Уважаеми от КФН ще ви спестя работата. Нужно е да погледнете първите 5 минути от това видео:

Ивелин Михайлов сам казва, че ще отиде на детектора на лъжата, само и само за да докаже, че ИП се финансира с 1.5% и че разходата за набиране на капитал е 1.5%.
    Няма емисия на нови акции, но има набиране на капитал спрямо неговите думи!
    Той сам се слага себе си на тепсия и си признава за набиране на капитал, чрез основно средство за комуникация - Интернет. С други думи над 150 души са достигнати и това е нарушени на ЗППЦК!

17. Вальо

Вальо Финансов стажант

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    23
    Лайкове:
    21
    Това колко е нелепо, просто няма на къде... Ама бил пил, проститука си повикал, нищо не правил с нея... И какво общо има с обвиненията му?!? Нищо смислено отново, за да защити с аргументи, а пак на ниво лични нападки. Защо изобщо някой ще ходи на детектор на лъжата с него, вместо да даде адекватни отговори на пет шест постоянно въртящи се въпроси. Те и футболистите на Черно море си намериха детектор на лъжата, който ги изкара невинни... По принцип не гледам клипчетата му, това беше едно от малкото, от които изгледах десетина минути... Пълна загуба на време! КФН наистина не функционира явно.

П.С: Събота се видях с CEO-то на Агрополихим (това сериозно) и някак си не мога да си представя да тръгна да се обяснява във фб кой какво бил казал в някакъв пост някъде си... Несериозно е човек на такава длъжност да влага толкова енергия във фб дискусии. Тия хора, ако вложат тая енергия от тия видеа в действия, ще направят нещо наистина голямо, но уви...

18. mizernik81

mizernik81 Финансов стажант

Регистриран:
    10 Юли 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    2
    Да му напомня на Г-н Михайлов, че цената на набиране на привлечен капитал е лихвата, срещу която издават облигациите, т.е. числом и словом 20 %, което е еманация на лихварство, алчност, безобразие и нищо общо с патриотична благородна кауза. Нещо рано го разкриха що за проект ни пробутва и затова взема да мучи и да впряга световния империализъм че му съботира пъкления план :D Няма баба, дядо, девет години, въздигане и прочие. Всичко е в името да разтовари джоба на наивните кандидат дивидентаджии

19. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Не забравяй, че има и облигации с по 40% лихва, но да оставим това за момент.

Днес не беше ли реотркиването? Няма нито 1 снимка, видео, дори и лайф, а не е като да няма фанатични фенове и инвеститори. Някой може ли да потвърди дали работи този парк?

20. Muchakova

Muchakova Финансов стажант

Регистриран:
    28 Юни 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    За какви заплахи става дума? Аз понеже не следя активно и естествено съм изтървала клюката :) Някой, който вече се е прецакал да го гледа, може ли да ми каже с около 1-2 изречения? Не мога да слушам простотии с часове :) Мерси предварително :)

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice