Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    На огромна част от въпросите не мога, да отговоря.

2. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    199
    Лайкове:
    31
    Пич, сега разбираш ли защо трябва да бягаш на далече от тези?!?
    Всичко е истина, не случайно Михайлов изпадна в амок след като разбрах, че този бизнес план е станал публичен :D
    Как получи този документ? Искал ли си го от мен? Дал ли съм ти го? Кой ти даде право да го публикуваш? - гледай коментарите тук
    Сега очаквам да изтрещи този Михайлов и да се регистрира и да те пита, кой ти е дал право да публикуваш :D

3. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    355
    Лайкове:
    130
    Ако не можеш да отговориш, то добре да инвестираш само, ако имаш пълна яснота. :)

4. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Сметководител

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    60
    Лайкове:
    11
    @GeorgiD Явно не си чел и гледал достатъчно тези видео клипове, но пък си видял "блясъка" на екипа - то и КТБ беше много бляскава :D

5. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    Благодаря на всички коментиращи, дадохте ми много различна перпектива за проеката - точно това и очаквах да получа с писането на тази тема. Явно имам още хляб да ям в сферата на инвестициите.

6. Pokerface

Pokerface Финансов Аналитик

Регистриран:
    15 Мар 2017
    Постове:
    26
    Лайкове:
    4
    Я, че фън станал днес :D
    След като изчетох всичко в темата + км разгледах фейсбука ми стана интересно да отида да видя построили са го това , не ли. Щом чак златни карти раздавали.

7. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    Малко update - моя приятел е говорил с консултант от парк за инвестиране, не е успял да получи отговор на всички въпроси.
    Стана ми доста чудно като е питал въпрос с ликвидността - какво става ако искам да изляза от инвестицията? Получава отговор, че едва ли не трябва да убеди друг, че това е добра инвестиция и да му я продаде ... Отделно питал е въпрос за цената, защо така расте и са му отговорили, че това е следствеие на строежа, като това е цена определена от мениджмънта. Е то добре, ама защо те ми продават на тяхна цена, а аз трябва да убеждавам - доста странно.
    Питал е няколко въпроса с бизнес парка, не получил много ясен отговор. А иначе може да купи част от делът, но някак си го делят с консултатна, един вид, той ги надзирава, вместо акционера - пак нещо не разбра.
    Но поне ми прати договора за покупката - https://www.scribd.com/document/372525396/Dogovor-Za-Pokupka-Na-Akcii-IP - така че това е за сега.

8. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    355
    Лайкове:
    130
    @GeorgiD спрямо коя клауза от този договор, който го сключваш с физическо лице, а не директно емитиране на акции, та спрямо коя клауза, това ФЛ се задължава да вкара твоите пари в парка и по какъв начин?

9. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    Това е изключително правилен въпрос. Зачетох се и наистина сключвам не с ИП, а с ФЛ ... и да не знам според, коя клауза тези пари ще се влеят и как в дружеството.

10. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    :popcorn::popcorn::popcorn: This keeps getting better and better! :D

11. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
  12. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    355
    Лайкове:
    130
    @GeorgiD сега разбираш ли за червените флагове?

13. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    хааххахаххахаахаххаах

14. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    Много благодаря на всички писали в темата, ще помисля вминателно какво да правя, макар че вече да съм убеден на 99%, че няма да я бъде тази инвестиция за мен :D

15. kristiyan

kristiyan Финансов стажант

Регистриран:
    12 Апр 2018
    Постове:
    16
    Лайкове:
    3
    13% ? Предлагат прекалено много. Доста съмнително!

16. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    355
    Лайкове:
    130
    Това е доходност спрямо цената на пакета и дивидент, който ще се вземе при пълна натовареност след няколко години - технически до тогава доходността е нулева(докато се строи проекта няма как да има дивиденти, а след това дивидентите ще са по-малко, докато не достигне до пълна оперативност - разбира се, всичко е спрямо техните отчети и думи, след няколко години, всичко ще се разбере с точност).

kristiyan likes this.
  17. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    199
    Лайкове:
    31
    Ако изобщо има такъв дивидент.
    Ако това, което сподели @GeorgiD е актуален бизнес план, то има спестени неща в "нетната печалба" - ако калкулираме амортизация и данък печалба, то "нетната печалба" по план, която са описали от 22,7 милиона, ще стане под 18 милиона - а те обещават дивидент, който трябва да е равен на 25 милиона - от къде ще дойде разликата?!?

18. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    355
    Лайкове:
    130
    Напълно съм съгласен с теб.

19. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    199
    Лайкове:
    31
  20. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Сметководител

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    60
    Лайкове:
    11
    Явно проекта върви изключително добре и е силно печеливш! Защо? Случайно попаднах на това интервю/видео или там каквото и да е:
    Питаха Михайлов, ако ликвидира активите си колко пари ще има и човека каза, че ще му отнеме 1-2 години, но ще събере над 20 милиона! А гледах преди месеци видео, в което ставаше дума за облигациите от 40% където Михайлов каза, че е можел да инвестира вместо да теглят облигации, но ще рискува с цялото си имущество - облигацията бе под 1 милион лева.

За няколко години от 1 милион в активи до 20 милиона в активи ... после проекта не бил печеливш :)

ЕДИТ - ето го видеото, обаче е уникално - радват се, че са спестили едни 30-40 милиона лева, просто защото имало прилежаща държавна и общинска инфраструткура :D

Last edited: 3 Май 2018

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice