Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. Stasco

Stasco Финансов стажант

Регистриран:
    24 Окт 2018
    Постове:
    6
    Лайкове:
    1
    Явно финансовите потоци намаляват,а може би и част от инвеститорите са му задали неудобни въпроси, затова се налага чистка в екипа...Когато си неудобен,нормално е да те нарочат за черна овца.Лесно се взимат пари на заем, но трябва да се връщат.....за съжаление. И недай си боже да настъпи финансова криза.....какъв ли ще е резултата от "добре свършената"работа?Освен фирмите изпълнители на обекта,едва ли друг може да се похвали с добри финансови резултати.

Олдърмен likes this.
  2. Олдърмен

Олдърмен Финансов стажант

Регистриран:
    9 Фев 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    2
    Добър вечер на всички. От доста време чета коментарите под тази тема, но никога не съм писал досега. Понеже Ивелин много обича да говори за морал, етика и патриотизъм, ми е интересно как той самия оценява изминалия туристически сезон при условие, че публично се кълнеше как щял да докара в ИП минимум 200000 посетители. Пак в неговите видеота Михайлов твърдеше пред всички, че имал договори с немски туроператори, но строежа остана празен като пенсионерски хладилник. По груби изчисления на един сектант който познавам лично, хората дръзнали да платят вход и да разгледат античната строителна техника са били едва около 6000 души. Та.. когато си лъгал и обещавал златен дъжд на инвеститорите не е ли редно да си подадеш оставката при такъв грозен провал? Все пак 6000 посетители са едва 3% от шумно обещаваните 200000 нали? Простете ми, но ако този сценарий се повтори и това лято тогава кой ще поеме отговорност за този крах? Пак ли някой друг ще е виновен, или ще избягваме да говорим по темата?

Last edited: 9 Фев 2020
  3. Oggie

Oggie Финансов Аналитик

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    47
    Лайкове:
    15
    Ако не друго то поне на каменарите в района осигуриха работа. Селото се опитват да облагородяват. Разни каменни огради, каменни сгради, каменни мостчета, полянки, градинки, беседки, предполагам, че местните се радват. Заравнили са и един голям терен до парка, сигурно там ще се намират къщите за гости. С любопитство следя този социален експеримент. Някак си все още всичко изглежда, като една скица на груби щрихи. Мащаба се увеличава, вижда се че се работи тук таме но нищо не е близо до завършване и реално функциониращ атракцион. Отстрани всичко изглежда, като активен строеж на голям МОЛ с работници за малка къща.

Олдърмен likes this.
  4. Drago9205

Drago9205 Финансов стажант

Регистриран:
    21 Юни 2019
    Постове:
    21
    Лайкове:
    5
    Това е приказка на място - много добре обощава нещата.
    А бюджетът (поне според вече позабравените видеа на тартора) е за няколко големи мола :D

Олдърмен and JOJOBG like this.
  5. Олдърмен

Регистриран:
    9 Фев 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    2
    През лятото посетих строежа на " Историческа пирамида" лично за да видя реално какво се случва там. Имаше около 60 - 70 души доброволци които работеха безплатно на Ивелин в очакване да забогатеят от тази златна мандра. Няколко месеца по - късно обаче имаше само около 20 останали шарани на строежа. Видимо числото на наивниците намаляваше и един по един баламите си тръгваха. Това ми разказа лично един от сектантите които са били там. Няма как да е друго яче когато за целия туристически сезон са дошли едва около 6000 посетители а Ивелин вместо да даде адекватно обясние за случващото се идва с нова скъпа кола и мотор. Това видимо е подразнило част от вярващите и е имало разправии. Никой не вярва на лъжите му, че обекта е бил посетен от 50000 души.

6. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    С други думи консултантите съзнателно продават боклуци на инвеститорите?

Олдърмен likes this.
  7. Олдърмен

Регистриран:
    9 Фев 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    2
    За мен лично е ясно, че тези брокери на " Тогедър" знаят прекрасно какво ще се случи с тази пирамида. Повечето от тях обаче са се набълбукали с заеми и ипотеки и се опитват всеячиски да минимализират загубите си. Аз лично смятам, че сектата ще просъществува до тогава когато ще трябва да се плащат дивидентите на инвеститорите а това е 2023 г. Като се има предвид колко широка душа е Ивелин вероятно ще избяга някъде от България когато наближи този момент. Не вярвам да даде под формата на дивиденти 14 милиона лева на дарителите.

8. SongBird

SongBird Финансов Аналитик

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    36
    Лайкове:
    4
    Това не ми звучи изобщо правилно. Според мен сектата ще си остане. Не знам какви са тия дивиденти, но не вярвам да са кой знае колко оформени юридически. С две думи, ИМ няма да се чувства принуден да изплаща никакви дивиденти, еле пък чак да трябва да бяга от България. Не. По-вероятен сценарий ми изглежда "Исторически Парк" да бъде построен, сектантите ще имат история за това великолепно чудо на българския дух, което са сътворили и няма да навлизат в незначителни подробности като финансиране и дивиденти. Междувременно ще е дал работа на една камара хора в околноста (и ще е запалил една камара бизнеси в околността).

Е, инвеститорите ще видят възвращаемост през крив макарон, но не можеш да направиш омлет без да счупиш няколко яйца.

Това ми се вижда по-реалистично положение за 2023г.

9. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    Не съм съгласен с теб.
    Всички продали къщите/апартаментите, а да не говорим теглите кредити, ще си искат парите и няма да е как иначе, т.е. те ще писнат първи.

10. SongBird

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    36
    Лайкове:
    4
    Koлко пари ще са им останали да плащат на адвокати? И като платят на адвокати все едно ще прокопсат. Дивиденти никой не е длъжен да им изплаща на тези продали имотите си за да инвестират в ИП, независимо какви устни уговорки имат и какви звезди са им сваляни. Задължително се изплащат примерно облигации или заеми, дивиденти - не мисля. А и заеми не знам какви е вземал, но те определено ще са проблем да заемодателя, щото не виждам тоя етно комплекс у къра някой да иска да го вземе, че да му стои в книжата с години докато бавно се руши.

11. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    294
    Лайкове:
    202
    Не е проблем, част от схемата изначално са тези заеми ;) Нали знаете доброто правило, винаги трябва да имаш стратегия за изход ;) ...

12. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    Точно така, точно тези хора ще са катализатора и за фалита.
    Ясно е, че няма да имат дивиденти или поне не в онези мащаби с които хайпваха и то това е видимо още от стария им бизнес план на Историческия Парк. Работата е там, че всички са подмамени и точно когато дойде време за дивидент, точно тогава ще се разпадне и цялата къща от карти. А адв. Анатолии Савов и компания ще са вече на дълга почивка в страноство. След 2023 ще е фалита на пирамидата наречена Исторически Парк.

Олдърмен likes this.
  13. SongBird

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    36
    Лайкове:
    4
    Aз ли пропускам нещо, не знам. Някой може ли да ми обясни какво им е специалното на тези дивиденти и защо някой би имал очакване, че има правно основание да си ги търси?

Last edited: 13 Фев 2020 в 11:53
  14. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    Нищо не пропускаш, просто консултантите зарибяват "акционерите" в Историческия Парк, че едва ли не дивидентите са гарантирани и ще правят огормни печалби!

15. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    294
    Лайкове:
    202
    До колкото аз съм запознат със схемата, единственото правно основание което ще имат ако сценарий 2023 се изпълни е да пият една вода ;) щото са акционери и не играят в масата на несъстоятелност.
    "Синдикът прави сметка за разпределение, която може да бъде частична или пълна. Последната на практика не се прави. При частична се осребрява част от имуществото.
    Ред на кредиторите.
    1. Привилегировани кредитори:
    а) Тези притежаващи залог или ипотека – те са първи ред обезпечени кредитори.
    б) Тези, които имат право да упражняват право на задържане
    в) Разноските по производството
    г) Трудовите възнаграждения
    д) Публичноправните задължения
    2. Хирографарни кредитори -
    3. Остатъчни кредитори – под 9, 10 и 11.
    Приключване на производството. Когато синдикът извърши всички изискуеми действия, той прави окончателна сметка и отчет. Също така и сметка за неудовлетворените вземания......
    .....За да се прекрати производството е необходимо както следва:
    1. Да са изплатени всички вземания или
    2.Да са изчерпани всички вземания"

Който намери къде в горенаписаното играе акционер закупил номинал от 1 лв на цена 200лв+, при това капитала на дружеството не се е захранил от това поради сделка на вторичния нерегулиран от КФН пазар според последните проверки от миналата година. Да ми се обади да пием кафе, аз ще го черпя да ме помни с хубаво след време ;)

Last edited: 13 Фев 2020 в 20:20
    Олдърмен likes this.
  16. Олдърмен

Регистриран:
    9 Фев 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    2
    Чакай сега, ако ти си продал единственото си жилище и си им връчил парите кеш, няма ли да ги търсиш? Чувал ли си за колективен иск? Сектантите имат договори които са сключили с " Тогедър" доколкото съм запознат и биха могли да подведат под съдебна отговорност " Исторически парк". Проблемът който обаче изниква пред тях е, че дори да осъдят Ивелин и компания, той ще им плати по лев за всяка акция и ще ги изпрати по живо, по здраво да пасат патките на село. Нищо не пречи също така утре собствеността на " Исторически парк " да бъде сменена а новият собственик да им каже да се оправят както искат със стария . Нещата са доста добре изпипани от адвокат Савов и има доста вратички за бягство от отговорност. Все пак ще има голяма веселба когато наивните бошмени разберат, че дивиденти няма да има.

Last edited: 13 Фев 2020 в 23:27
    JOJOBG likes this.
  17. SongBird

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    36
    Лайкове:
    4
    Аз, ако съм дал единственото си жилище и съм дал парите кеш, дали ще имам пари и акъл да се вляза в бой срещу вятърни мелници. Струва ми се, че не. Пък и - както казвате - всичко зависи от "договорите". Аз не ги знам тези договори, не знам някой тук дали ги знае, но комай няма да са повече от договор за покупка продажба на акциите. Едва ли рибоците имат сключени договори в които консултатите са поели fiduciary отговорност. Даже не знам в българското законодателство как стоят нещата с отговорността на финансовите консултанти - самата концепция за fiduciary я чух от сегмент на Джон Оливър - но не мисля, че някой ще си вземе парите осъждайки финансовите консултанти на "Тогедър" за лош съвет.

Както казах, най-вероятното, което ще се случи е инвеститорите да пият една студена вода и - като им поотмине - да разказват, че те са участвали в построяването на този монумент на Патриотизъма!

JOJOBG likes this.
  18. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    Пари няма да вземат от Историческия Парк, но със сигурност могат да ги съдядат за измама и въвеждане в заблуда, защото консултантите на Тугедър, а И.М. тръбяха, че по този начин парите ще бъдат ползвани за развитието на Исторически Парк. Всички знаем, че няма емисия на акции, следователно парите на пишмат акционерите отиват в джобвете на адвокат Анатоли Савово.

Олдърмен likes this.
  19. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    168
    Лайкове:
    54
    В предните страници го има договора, но ето ти директен линк:
    https://www.docdroid.net/lpoUvyu/dogovor-ip.pdf

Олдърмен likes this.
  20. Олдърмен

Регистриран:
    9 Фев 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    2
    На всички инвеститори са им обещавани по 35 % до 40 % годишни дивиденти и наивниците които са клъвнали на тази гола кукичка вярват, че това ще се случи. Преди година и половина при мен също идваха двама сектанти от " Тогедър" и много настоятелно ме убеждаваха да инвестирам при тях. Разбира се като ги изслушах ги пратих да берат гъби и да гонят охльови защото ми беше абсолютно ясно, че това е поредната пирамида в България. Липсваха гаранции и каквато да било сигурност а вместо тях ми говереха високопарни заучени фрази за патриотизъм и родилюбие. Вярвайте ми, вярвайте ми - това е тяхното лого !!!

Last edited: 16 Фев 2020 в 13:40
    dafaweb likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice