Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    Консултант на Тогедър се свърза с мен с цел да ми продава редовните им продукти, но реших да го играя театър и стигнахме и до парка и за сега това, което мога да споделя е, че имат обновен финансов план и че след 22 Юни спират продажбата на акциите. За сега от консултанта (няма да му споделям името, че съм сигурен, че и тук ни чета) изкопчих това:

*Цените са в лева, просто ексела ми показва $.

Last edited: 17 Май 2019
    JOJOBG likes this.
  2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    409
    Лайкове:
    169
    Ако това е наистина актуално, къде е амортизацията и корпоративния данък? До кога ще бъркат оперативна с чиста печалба? Явно това е отчаен опит да убедят хората с ниска финансова грамотност, че дивидентът е "осигурен".

Guruto, krasi79@34 and Abetik like this.
  3. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    16
    Лайкове:
    14
    600 000 човека на година. Активен сезон 8 месеца т.е. мин 2000 човека на ден от 1 април до 30 ноември, всеки ден при добро/лошо време да се закарат до едно забутано село и за 200 лв на семейство да се возят в лодка и да пият вино. Цялото БГ черноморие предлага същото + още много екстри.
    Не виждам и кой ще повтори така че сигурно планират до 5-та година да мине цяла България и да затварят. Затова няма амортизация :)
    А данъка не го смятат защото данък се плаща само при печалба :)

Guruto and krasi79@34 like this.
  4. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    409
    Лайкове:
    169
    Спрямо последното инфо, това е проект за 250 милиона, където предполагам, че поне 50% ще е ДМА от 1-ва категория или това поне 5 милиона амортизация. Но дори и да си представим, че живеем в различна счетоводна реалност и/или ДМА е много по-малко, то да приемем, че амортизация е 3 милиона на година. От 25 милиона оперативна печалба с амортизацията спада на 22 и от там като сложим 10% корпоративен данък, чистата печалба спада на 19,8 милиона - т.е. толкова е брутния дивидент към акционерите, ако 100% се разпределя и/или 18,81 милиона лева след като приспаднем и 5% данък дивидент.

5. krasi79@34

krasi79@34 Финансов стажант

Регистриран:
    9 Май 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    3
    Както знаем - един бизнес може да е печеливш , но може и да е губещ 50 % 50 . Ако един бизнес няма буфер - капитал - поне 3 год. да работи на загуба , да се задържи на конкурентния пазар - то той просто умира - Капитализъм . Да сме мечтатели е добре , но да си дилетант е за порицание , жалко единствено за акционерите Патриоти . Животът те учи !

Aleksandar Dyakov likes this.
  6. Koruin_A

Koruin_A Финансов стажант

Регистриран:
    10 Фев 2019
    Постове:
    4
    Лайкове:
    0
    добре де, поне малко, не им ли е неудобно? Дори да включиш засаждането, поддържането и табелката, пак разликата е повече от абсурдна! Баси наглеците! :mad:

https://imgur.com/gallery/47TGt3c

(a вижда ли се картинката колеги, или нещо съм оплескал май?)

Прикачени файлове:

7. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    За теб ли говори тук:

8. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    409
    Лайкове:
    169
    Типична реакция, но аз друго не разбирам от години твърдиш какъв защитник на българщината си - история, традиции, култура, как всеки избрал не българското е предател и накрая внасяш дръвчета от Италия ...

Guruto likes this.
  9. Koruin_A

Koruin_A Финансов стажант

Регистриран:
    10 Фев 2019
    Постове:
    4
    Лайкове:
    0
    Ехааааа, това сега го виждам, много навътре го е приел явно. Да, за мен е. Много хейт, много нещо, мале, малеее. (dontknow)

10. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    Това е запазената му марка - когато не може да обори с факти, почва с хейта как всички с различно мнение са продажници, предатели, срещу прогреса и т.н.

Guruto likes this.
  11. Вальо

Вальо Финансов стажант

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    23
    Лайкове:
    21
    Само дето "Борката" има разсадник в България и внася много малки дръвчета от Италия... И никой не сади 10-15 метрови дървета (според мен)... Не ми се занимава да питам (и да се излагам) колко му струва едното дръвче "от Италия пресаждано 10 пъти". П.С: Ако ще садят 10 метрови дръвчета, мнението ми сигурно е грешно...

12. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    А за какво ти е да внасяш дръвче, след като ти трябва семе. Другото е саксия, почва, вода и минерали + качествен разсадник. Останалото е време.

13. martin.nikolov

martin.nikolov Финансов стажант

Регистриран:
    29 Яну 2018
    Постове:
    24
    Лайкове:
    11
    Last edited: 10 Юни 2019
    Aleksandar Dyakov likes this.
  14. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    272
    Лайкове:
    44
    От вчера търся из будките, но всичко изкупено, чакам да я видя утре статията в капитал. Ще има какво да чета докато си пия кафето :)

15. M.Zahariev

M.Zahariev Финансов стажант

Регистриран:
    24 Юни 2018
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Обратното броене вече започна :).

Прикачени файлове:

16. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
  17. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    109
    Лайкове:
    38
    Статията е събирателен образ на всичко по темата, няма какво да се добави повече. Гледам редовния хейт от Михайлов:

Бил непобедим и рядко се раждал като него и затова никой неможе да го събори особенно поръчкови статии - този човек е за психодиспансер, но иначе яко са го подпряли в коментарите и си личи, че неиздържа и показва колко е инфантилен. Когато почне да мисле сам и не цитира заучени неща от книгите, сам се инкриминира в статиите и показва колко е инфантилен и как не може се контролира. Виждаме го в поредното хейт видео, но и тук:
    https://imgur.com/a/eXpYSsN

Лъже, маже и мишкува за този апокрифен план.

Guruto likes this.
  18. Д.Пенчев

Д.Пенчев Финансов стажант

Регистриран:
    13 Юни 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    4
    Привет мили хора :)
    В последно време забелязвам в "онлайн" проЕстранството ожесточен дебат на тема ЗА или ПРОТИВ Исторически Парк, та реших да ви разкажа... Защо станах част от екипа на ИП и защо го напуснах.
    Ще се постаря да бъда максимално кратък, но като всяка една монета историята има две страни. Както повечето от читателите на ФФ така и аз търсех и се борех за финансова свобода, което ме отведе на един семинар на "Тогедър" посредством много добър мой приятел. С ръка на сърце мога да кажа, че научих нови неща и реших да задълбая малко повече около тях, тъй като по това време се възтановявах от един фалит на фондовата борса. Прочетох не малка част от литературата, която издават ( препоръчвам я на всички), посетих и един от техните семинари в гр. Луковит и забелязах, че има един наистина сплотен колектив, който работи в определена насока. Там освен начини за изкарване на пари и лична финасова култура се говореше и за образование на "масата" (единственият вариянт да излезем от мизеията, като нация). Тук вече ме бяха спечелили! Вече съм стажант в "тогедър" продавх книги за финансова грамотност по улиците на София при минусови температури заедно с моя приятел, но нали целта оправдава средствата ;) Ходех на обученията в София След извесно време по улиците на София и "къси" финасови резултати ми се предостави възможноста да продавам акции от ИП, тъй като все още бях стажант и нямаше как да продавам застраховки (първоначалната цел за път към финансова стабилност). BTW през цялото това време съм имам огромна подкрепа от всички хората в организацията и тук е момента да им благодаря на всички ( Много сте готини пичове и девоики <3 )
    Но да си дойдем на думата. Ще строим ИП и ще оправим България! Евала Най-накрая намерих хора без корисни мисли. Комисионната е 1% и всичко друго отива в парка - рай няма пирамиди фараони и какви ли не схеми от миналото ми. И като заговорим за схеми първата ми червена лампа беше, че сами си определяме цената за акция. Естествено го зададох този въпрос този въпрос и отговора беше, че цената се определя на базата на какво е свършено до момента и разтящата цена на земята под парка. На пръв поглед има логика, въпреки че такива кръгли съми за акция, ама карай аз съм прост, те са ъспелите хората - аз слушам и изпълнявам. Май тук е момента да споделя, че на всяко обучение в София, всеки път когато влезне Ивелин Михайлов всички стават на крака и рецитират някакво стихотворение на висок глас ( Втора червена лампа ама нали съм прост). Та почнах да продавам акции на парка. Целия списък от познати и непознати.... ела да ти кажа офертата на века ;) Схемата беше следната ако продадеш цял пакет от 200 акции взимах 1% тогава още бяха 42 000 за 200 акции, но ако ги продаваш на дребно по 10 акции пакета излизаше 50 000лв. На въпроса защо е тази разлика отгововора беше "Защитаваме големите инвеститори". Замислих се тъй като имам на 5 години да спекулативния пазар и не бях виждал нещо подобно, но нали съм тъп, а те са успелите хора- аз слушам и изпълнявам. По това време вече ме бяха убедили да си продам апартамента и да инвестирам в парка ( добре че реших да му направя освежителен ремонт преди да го продам), което ми спечели време. Но пък изпуснах офертата за акции на 42 000 и сега трябваше да платя 50к за един пакет, ама карай, ще ставам милионер и ще съм част от екипа "оправил" България. Та докато се случваше ремонта в нас разбрах, че моят приятел си е "капарирал" Х пакети за по 2000лв на цена от 42 000 (сега дали е дал парите или е обещал, че ще ги даде нз) Това беше момента, в който капката преля. В първият момент бях супер фрустриран, защо аз не знам при положение, че съм част от екипа и знаят, че се опитвам да си продам апартамента. По това време вече бях затворил всичките си акаунти на борсата, тъй като спекулацията е лошо нещо и бях инвестирал голяма част от тях в ремонта на апартамента. И точно тогава ми светна най-голямата червена лампа. Хора които ми обясняват, че дадено нещо е лошо и същевременно правят абсолщтно същото.... Ами колкото и да съм тъп- не мерси ;) Естествено поисках лично обяснение от човека "над мен" и самият Ивелин Михайлов. На срещата ми беше обяснено, че имали проблем със софтуера на "Тогедър" и за това не е достигнала информацията до мен. Естествено ми беше предложена същата оферта да си капарирам пакети за по 42 000 и да ги продавам на 50 000, което ми потвърди, че не всички пари отиват в парка. Нямам никаква идея, колко от консултантите на " Тогедър" знаят за схемата и от колко време се прави тя, но това беше края на моето доверие към тях. За всички други нередности е изписано достатъчно, просто реших, че е време да излезне и малко инфо от кухнята.
    Силно се надявам да съм сгрешил в моята преценка да се откажа и ИП да заработи. Той има потенциал не само да бъде успешен проект, но и наистина да облагороди нашата родина, така че им желая успех.

19. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    409
    Лайкове:
    169
    Много благодаря за твоето споделяне и най-вече за смелостта да споделиш опита си.
    От всичко, което си написал се хващам за главата.
    Да те карат да продаваш апартамента си и да вкарваш пари в проекта? Капариране на акции? Цена на дребно и цена на едро? Да направиш 8 000 лева на един пакет от нищото, щото имаш договорка, че ще има увеличение в акцията спрямо усмотрението на управата ... това е интересен начин да направиш гарантирана печалба за сметка бъдещите акционер. А после се пишат за радетели срещи всички измамници, изедници и спекуланти.
    Това, което казваш е брутално за акционерите. А като се замисля по този начин и теб и всички други твои колеги биха били прецакани, ако не знаят за схемата с капарото.

Това, което казваш е чисто предателство към самите вас, хората които фанатично вярват в идеята и всички текущи и бъдещи акционери - добре, че е сработила последната червена лампичка при теб!

20. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    Да си добър манипулатор определено не е работа за некадърен човек без никакви качества. С интерес следя драмата около ИП, като страничен безпристрастен наблюдател. Днес се връщам от едно фирмено обучение точно върху методите на влияние та от чисто професионален аспект ми е интересна тази тема. Прикачам един .pdf със синтезирана информация от "Влиянието психология на убеждаването" от Р.Чалдини може да се припознете на много места. Книгата си заслужава!

Прикачени файлове:

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice