Инвестиция в реални активи - земеделска земя с малък бюджет

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от dimitar_ivanov90, 8 Май 2019.

1. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    6
    От доста време обмислям идеята да инвестирам в земеделска земя - 3-та, 4-та категория, но към момента мога да си позволя 1-2 декара със свободния ресурс, който разполагам, до колко има смисъл да го правя, това се питам или може би да изчакам. Мотивира ме фактът, че земеделската земя расте като цена, но няма да я купувам с цел спекула, а мисля да я оставя за бъдещото поколение, тъй като е доходоносен актив, дори повече от масовия стереотип да се купуват апартаменти с цел инвестиция.
    Мотивират ме допълнително емоционално наследството от прадедите, които до преди национализацията са имали около 40 декара семейна земя, която впоследствие наследниците не успяват да си върнат и тези площи са останали на общината по силата на закона за собствеността и ползването на земеделските земи.

2. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    198
    Лайкове:
    145
    Купувай. По колкото можеш когато можеш. Но уловката е в райони където можеш да отдадеш на земеделски производители под рента. Необлагаем деклареруем доход. ;)
    Аз също се оглеждам, но наличните оферти не ме устройват.

dimitar_ivanov90 and dubivo like this.
  3. dubivo

dubivo Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Май 2018
    Постове:
    22
    Лайкове:
    26
    Продажбата на земеделска земя в първите три категории, с договор за наем с арендатор е на цени, при които връщането на инвестираните средства изискват или дзен търпение, или отглеждане на култури, кото се надяваш да обереш преди органите на реда. :D

4. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    399
    Лайкове:
    166
    И като цяло е по-добра от масовите имоти :D

dubivo likes this.
  5. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    198
    Лайкове:
    145
    Две оферти - 10 к / 300 ренда на година 7,5 дка, другата 120к / 5600 ренда на година, 70 дка. едното 3% другото 4.66 % брутна=нетна ( няма данъци) но пак ми се струват скъпички. Но пак Алекс е прав, повече е от реалните по жилишните имоти...

Aleksandar Dyakov likes this.
  6. dubivo

dubivo Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Май 2018
    Постове:
    22
    Лайкове:
    26
    Следя ги и аз, но за регион, категория земя, ренд...etc., така, че да си заслужава, в приоритетите за т.г. трябва си надскоча на масрафа. :)

JOJOBG likes this.
  7. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    198
    Лайкове:
    145
    Сполай и аз имам едни годишни цели да постигам, че иначе ква файда от планировка ако не я изпълняваш ;)

dubivo and dimitar_ivanov90 like this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice