Инфинити Капитал АД

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от Aleksandar Dyakov, 20 Юни 2021.

1. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    428
    Лайкове:
    189
    Здравейте на всички.

Знам, че част от вас активно следите компанията "Инфинити Капитал" АД - компания, в която съм съосновател и член съвета на директори ѝ. Искам да ви споделя, че сме на финалната права за листването на компанията на пазара BEAM на Българска Фондова Борса (БФБ).

Създавам тази тема, в която всеки един от вас може да зададе всякакви въпроси и да намери нужните отговори - за сегашното развитието и бъдещ потенциал на компанията. Георги Димитров, @Nikolay Delchev @KrisDimitrov както и аз, ще се постараем да сме много активни в темата, така че питайте и споделяйте на воля :D

Искам първият пост на тази тема да бъде инвеститорска презентация, на "Инфинити Капитал" АД:

На презентацията Георги Димитров - основател, изпълнителен директор и Николай Делчев – съосновател, председател на съвета на директорите, ще преминат през следните теми:

[​IMG] Представяне на „Инфинити Капитал“ АД;
    [​IMG] Пазарен анализ и перспективи;
    [​IMG] Стратегия и инвестиционна възможност;
    [​IMG] Подробности около Първичното Публично Предлагане (ППП) и начините за участие в него.

Можете да се запознаете с пълния бизнес план на Инфинити Капитал АД тук: https://infinitycapital.bg/investors/ или директно да се свържете с нас на: office@infinitycapital.bg

Last edited: 4 Юли 2021
    Atiel and Santa like this.
  2. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    431
    Лайкове:
    309
    Здравейте и от мен, както, може би, знаете аз съм Николай Делчев и съм Председател на Съвета на Директорите на "Инфинити Капитал" АД.

Първо, бих искал да започна с това, че един от основните ни приоритети е отворената комуникация с всички текущи и потенциални акционери, както дори и с хора интересуващи се от бизнеса с инвестиции в недвижими имоти.

В тази връзка, ще си позволя да наблегна на няколко основни точки свързани с екипа и предимствата, които "Инфинити Капитал“ АД притежава пред останалите конкуренти в сферата са:

- Опитът на членовете на СД и добрата подготовка (явно от анализа на пазара и перспективите пред него, които можете да намерите в нашата презентация: https://infinitycapital.bg/wp-conten...estor_Deck.pdf), но същевременна гъвкавост и адаптивност.

- Липсата на скрити такси, заплати и разходи (първата година членовете на СД няма да получават твърдо възнаграждение) води до изключително близки стойности на нетната ни печалба с тези на брутната такава;

- Фокус върху мащабиране на активите в комбинация със солидна дивидентна политика (50% от печалбата ще бъде вложена в нови проекти, а останалите 50% ще бъдат изплатени като дивиденти на акционерите)

- Постигнатата 30% брутна доходност за първоначалните ни акционери чрез проекта „Гурмазово Хаус“ - https://gurmazovohouse.com/

Оставям линк и към нашия текущ бизнес план - https://bit.ly/3qHkUpL

Отново, ако имате някакви въпроси можете свободно да ги зададете в темата или на имейл: office@infinitycapital.bg.

Благодаря и се надяваме да ви видим на Първичното Публично Предлагане [​IMG]

Aleksandar Dyakov likes this.
  3. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    229
    Лайкове:
    86
    @Aleksandar Dyakov @Nikolay Delchev много ви се кефя момчета за това, което правите и се радвам, че държите на активната комуникация. Искам да ви поздравя за много добрата презентация и бизнес план, много ми хареса вниманието към детайла. Много добра доходност сте постигнали от първия си проект, личи си че разбирате какво правите. Видях цифрите на бизнес плана и по мои сметки това е нереална възможност за ритейла като мен, но имам няколко въпроса и нека да почна с въпроса за заплащането:
    Защо няма заплащане на СД? Каква е логиката, на дали работите за слава и про боно?

Nikolay Delchev likes this.
  4. Sansi

Sansi Финансов стажант

Регистриран:
    24 Мар 2020
    Постове:
    4
    Лайкове:
    1
    Вече има ли дата за ППП-то?

Nikolay Delchev likes this.
  5. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    431
    Лайкове:
    309
    Благодаря за обратната вързка и доверието. Логиката зад това решение е следната: ние вярваме, че всеки управленски екип на една млада, новостартираща компания трябва да покаже резулатти преди да получи възнаграждение от какъвто и да било вид. Трябва първо да дадеш, за да получиш! Именно затова резултатите на компанията, успешното започване, провеждане и завършване на проектите, единствено биха били предпоставки за получаване на възнаграждение от страна на СД. Ние сме уверени в нашите умения! Разбира се, всичко това ще бъде представено пред нашите акционери за гласуване и решение.

На второ място идва може би нашето най-голямо предимство, а именно следствие на първото е, че нашата нетна печалба ще бъде много близка до нашата брутна такава (липсата на твърди възнаграждения, сктрити такси управление и други подонбни). Това ни дава силно конкурентно преимущество в ранните години на развитие на компанията. Гарантирайки добра доходнсот за нашите акционери.

Все още нямаме дата за ППП, но силно вярваме, че тя ще е в средата на Юли (или до 2 седмици).

Sansi likes this.
  6. Sansi

Sansi Финансов стажант

Регистриран:
    24 Мар 2020
    Постове:
    4
    Лайкове:
    1
    @Nikolay Delchev останах с впечатление, че Ифнинити ще има само фокус недвижими имоти, но но на няколко пъти срещнах, че ще инвестирате и в реални активи. Може ли дадеш пример за реални активи, в които мислите да инвестирате?

7. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    431
    Лайкове:
    309
    Накратко казано, освен жилищни сгради, в това определение включваме също търговски, складови площи, както и такива за възобновяеми енергийни източници.

8. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    229
    Лайкове:
    86
    @Nikolay Delchev Защо решихте (Инфинити) да започнете да инвестирате в жилищни проекти, а не в други имотни възможности?

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice