Искаш да си милиардер?

Дискусия в 'Мотивация' започната от Nikolay Delchev, 11 Мар 2017.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    „Измести своя фокус от това какво искаш (един милиард долара или евро) и стани изключително любопитен за това от какво има нужда и какво иска светът. Запитай се какво имаш да предложиш като потенциал, което е толкова уникално, интересно и полезно, че нито един компютър не може да те замени, никой не може да те аутсорсне, никой не може да открадне твоя продукт, да го направи по-добър и след това да те прати в забвение (небуквално).

След това развии този потенциал. Избери едно нещо и го овладей напълно (стани експерт в тази сфера). Избери второ нещо и овлай и него. Когато станеш майстор на два свята (например, инженерство и бизнес) можеш да ги събереш заедно по начин който а) представя страхотни идеи между тях, за да могат да правят „идеен секс“ и да правят „бебета Идеи“ които никой не е виждал преди това и б) създай конкурентно предимство защото ти можеш да се движиш между два свята, да говориш двата езика, да обединиш племената, да разбъркаш елементите, което да предизвика свеж творчески поглед, докато един ден се събудиш с прозрение, което ще промени живота ти.

Светът не хвърля един милиард долара/евро по човек само защото той ги иска, работи толкова здраво или защото си мисли, че ги заслужава (Светът не го интересува какво искаш или заслужаваш). Светът ти дава пари в замяна на нещо което той възприема за равно или по-високо като стойност: нещо което трансформира аспект на културата, преправя семейна история или представя нова, променя начина по който хората разсъждават за категорията и се възползват от нея в ежедневието.

Няма пътна карта, няма план за това; много хора ще ти дават много съвети, и повечето ще бъдат грешни, и много от тях ще бъдат добри и правилни, но ще трябва да разбереш как някои не се отнасят за теб защото виждаш нещата от друг ъгъл и перспектива. И ще го правиш сам, докато не развиеш каризмата и кредибилитета необходими за да привлечеш таланта който ти трябва по пътя към успеха.

Имай кураж. ( Ще ти трябва)

И късмет. (И това също ще ти трябва)“

Превод на статия от Жюстин Мъск, бивша съпруга на милиардера Илон Мъск.

V.Andreev, Pokerface and toni90 like this.
  2. Bankster

Bankster Сметководител

Регистриран:
    21 Мар 2017
    Постове:
    64
    Лайкове:
    10
    Или прави като Рокфелер и Ротшилд и окради богатствата на цели страни и континенти с измами и схеми. После властвай над всички чрез вмирисаната банкова система измислена от тях

3. finansman

finansman Финансов стажант

Регистриран:
    23 Мар 2017
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Бих искал да съм милиардер , кой не иска? Работим здраво пък дано някой ден стане, и докато съм млад.

4. cross

cross Финансов стажант

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    8
    Лайкове:
    1
    Никога не съм харесвал такива теми... милиардерите не са търсили мотивация във форумите. За да си милиардер - или имаш уменията, мотивацията и качествата, или ги нямаш. Имаш ли ги - трябва ти упоритост и малко късмет, след което успехът идва. Нямаш ли ги - забрави. Това е истината.

5. Pokerface

Pokerface Финансов Аналитик

Регистриран:
    15 Мар 2017
    Постове:
    26
    Лайкове:
    4
    На мен пък ми хареса написаното. Има много смисъл в него и реално отговаря на въпроса КАК, аджеба да стана милиардер. 2 в 1 накратко :D

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice