Как да купя акции на Тесла?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от Hristo Mitkov, 6 Окт 2020.

1. Hristo Mitkov

Hristo Mitkov Финансов стажант

Регистриран:
    15 Мар 2020
    Постове:
    6
    Лайкове:
    5
    Здравейте,
    бих искал да закупя акции на Тесла и от известно време проверявам различните възможности - платформи и брокери. До момента не съм инвестирал и бих тествал с акции на Тесла (без сложни портфолиа за начало) като целта е да не ги продавам скоро.
    Един местен брокер ми обясни, че неговата компания не може да търгува на външни пазари и ме насочи към тяхната онлайн платформа. Разгледах и други платформи, с които се сравняват и на пръв поглед всичко изглежда доста сходно. На практика няма да търгувам всеки ден/седмица и по-скоро ще имам разходи за съхранение.
    Вие как купувате акции? Коя платформа препоръчвате?
    Ще се радвам ако споделите малко личен опит и наблюдения. Всяко допълнително мнение и препоръка са добре дошли.
    Благодаря

2. rombeca

rombeca Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2018
    Постове:
    23
    Лайкове:
    11
  3. jkminkov

jkminkov Финансов стажант

Регистриран:
    19 Май 2020
    Постове:
    24
    Лайкове:
    11
    Trading212 invest account?
    eToro, май не...

4. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    224
    Лайкове:
    81
    Interactive Brokers

5. D. Ivanov

D. Ivanov Финансов стажант

Регистриран:
    26 Фев 2019
    Постове:
    8
    Лайкове:
    2
    Interactive Brokers, Revolut, Trading 212. За малки суми препоръчвам Револют или Трейдинг 212, тъй като нямат комисионни, а ИБ имат комисионни и също месечна такса за акаунта ти, ако регистрацията е директна. Ако е през Карол месечната такса отпада, но комисионните са доста по-високи.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice