Как да се подготвим за предстоящата финансова криза?

Дискусия в 'Ресурси' започната от Aleksandar Dyakov, 5 Мар 2020.

1. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    420
    Лайкове:
    181
    "Дали да инвестирам сега или да изчакам корекция на пазарите, защото ме е страх, че ще купя точно преди кризата?“ или пък „Как да се подготвя за предстоящата финансова криза?“, все актуални въпроси, които си търсят своите отговори.
    В сегашната статия:
    Как да се подготвим за предстоящата финансова криза?
    ще си говорим за неизбежността на финансовата криза, но също така как да се подготвим, за да се възползваме от нея.
    В статията ще си говорим за:
    ✅Пари;
    ✅Кредити;
    ✅Стойност;
    ✅Защитни инвестиции;
    ✅Отместване на рискове;
    ✅и не само това.
    Целта на статията е да ви даде актуален и приложен списък от действия, които всеки един от вас трябва да направи, за да се подготви за предстоящата рецесия и да извлече максимална полза от нея.
    Директен линк https://aleksandardyakov.com/podgotovka-finansova-kriza/
    P.S. Статията е дълга, така че си запазете малко време!

2. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    133
    Лайкове:
    35
    Александър, много добра статия, евала!
    Бих я надградил с няколко коментара:
    #1 Аварийния фонд да е в стабилна валута
    #3 Освен да увеличавам стойността си, бих потърсил втора и трета работа или доход. В много компании, при "head cut" не се гледа стойността, а потенциала на служителя, разхода за него и тва колко е удобен за менажиране.
    #4 Влака за златото вече тръгна и набра скорост, трябва много да внимава при качване в движение, за да не се удари човек ;) В тая връзка, вместо скок с 10%, бих заложил на регулярни месечни или тримес. вложения с малки суми.
    # 5 Освен живот, има и застраховки срещу уволнения и съкращения. Скъпа е но замества аварийния фонд за 6 до 12 месеца

3. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    420
    Лайкове:
    181
    Благодаря за обратна връзка.
    #1 Тъй като си говорим за ликвидност, то и за това парите са в националната валута, но определена част да е в твърда валута, дори и злато ... да това е добро допълнение.
    #3 В статията загатнах за това, но там е време фактора - ако не можеш да растеш в основната работа, то 2-ра или странична дейност е добре дошла стига да има време.
    #4 Dоllar Cost Avarage е любима техника на много инвеститори, така че съм съгласен с теб.
    #5 Заради високата премия, човек трябва да се замисли дали си струва, но отново ще трябва да имаш авариен фонд.

mr. smart saving likes this.
  4. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    133
    Лайкове:
    35
    Ето и моите 10 мерки по най-актуалната тема, считаща се за катализатор на предстоящата рецесия.

5. oberst

oberst Сметководител

Регистриран:
    8 Окт 2019
    Постове:
    41
    Лайкове:
    28
    Стига с това злато, бре! Истината е 4 протона нагоре в периодичната таблица, а не виждам никой в списъците си да е отбелязал най-важния в тежки ситуации метал - Pb. Отдавна съм инвестирал в него в следните "деноминации": 9х19 - 50 бр., защото по закон не дават повече, 5.56х45 - 500 бр., 7.62х39 - 500 бр., 300 WM - 50 бр. Усещам, че ми липсва "позиция" в 12 калибър, а сега вече е късно за отварянето й. Майтап, майтап, ама на голо става...

lord_ruthven likes this.
  6. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов Аналитик

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    30
    Лайкове:
    8
    По повод хипотетично предстоящата криза - не знам защо, но падането на валутния борд, сякаш ме притесни повече, отколкото обявяването на извънредно положение. Но в такива моменти се разбира кои бизнеси са най-важни в критични моменти - хранителни магазини, аптеки и дрогерии, на които бе разрешено да работят, да, сега бяха добавени офиси на банки, застрахователи, куриери, бензиностанции и всички онези, които не са в молове и търговски центрове и не са ресторанти, барове, заведения.
    1/3 от трудовия ми стаж е преминал през сферата на търговията и бързооборотните стоки, затова знам, че недостиг на храни трудно може да възникне. Произвежда се достатъчно, за да се задоволяват нуждите, а дори и отгоре, в ЕС има излишък от храни, дори до толкова, че преди няколко години на простест в Брюксел фермери изливаха краве мляко по улиците. Има свръхпроизводство и цената му е ниска, с другите хранителни продукти е сходна ситуацията, а и храна у нас, въпреки че сме бедна държава се изхвърля много.
    Веригата с доставките на хранителни продукти е изключително ключова за всяка държава, но в период на спокойно време не се обръща особено внимание, надценките са много ниски, работещите са с обидно ниски заплати и социална несигурност, може би и затова напуснах тази сфера, а и не съм започвал работа с перспектива цял живот да работя там.

Last edited: 13 Мар 2020
  7. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    133
    Лайкове:
    35
    Борда е ясно, че няма да го пипнат скоро, също и влизането в ЕРМ се отлага засега. А в бизнеса вероятно ще има голяма пресявка и то за добро.

JOJOBG likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice