Коя спестовна сметка е най изгодна?

Дискусия в 'Банки и Банкова система' започната от NikoBL, 25 Апр 2019.

1. NikoBL

NikoBL Финансов стажант

Регистриран:
    25 Апр 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Колеги въпросът ми е в коя банка е най изгодната спесовна сметка по отношение на лихвен %,валута и т.н.

2. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    238
    Лайкове:
    40
    В никоя - все пак не може да биеш инфлацията.
    Избери си банка с готино онлайн банкиране и дръж на сметка само пари за транзкационни нужди :)

3. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    198
    Лайкове:
    145
    Procredit
    1 % за 12 месечен. Все още води всички останали по вдигане на процентите на депозитите.
    0.50% спестовна без ограничения за брой транзакции, минимално салдо и т.н. Тип Уникредит и ПИБ спестовни сметки.
    Валутни спестовни вече става сложно, не мисля че има голямо разнообразие освен лев и евро.
    Моите лични 2 стотинки по темата.

Last edited: 26 Апр 2019
  4. Вальо

Вальо Финансов стажант

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    20
    Лайкове:
    21
    Аз за спестовна сметка ползвам Bondora. Това за пари, които няма да ми потрябват на деня.

5. mr. smart saving

mr. smart saving Финансов стажант

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    19
    Лайкове:
    4
    Всички банки в момента предлагат горе долу едни и същи лихвени проценти, близки до нулата, взависимост от периода на затваряне на парите са макс.до 1-1,5%. Това означава, че фактора доходност не би трябвало да има значение при избор на депозит. По-важните фактори според мен са сигурност на банката и валута. Бих избрал чужда банка (напр. БНП Париба) и валута, напр. Евро.

6. sasolazarov

sasolazarov Финансов стажант

Регистриран:
    15 Май 2019
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Мнението ви за Bondora Go&Grow? Не се ли притеснявате, че наподобява понзи схема?

7. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    12
    Лайкове:
    10
    Явно са доста добри щом успяват да въртят понзи схема вече 10 години.
    Според мен не са, което не означава че не може да са сбъркали сметките и да фалират по обикновения начин.

8. Santa

Santa Одитор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    115
    Лайкове:
    98
    Бондора работят вече 10 години, моделът на Go&Grow е ясен и прозрачен, а доходността е разумна. Това е нетипично за Понци схема. Освен това от Бондора предупредиха за възможно бъдещо ограничаване на възможността за депозиране на пари в Go&Grow или намаляване на доходността, ако инвеститорският интерес е по-голям от наличните кредити в платформата. Една Понци схема нито би обявила подобно нещо, нито би предприела такива мерки. Гаранция няма, но ми изглежда малко вероятно Бондора да е схема.

9. sasolazarov

sasolazarov Финансов стажант

Регистриран:
    15 Май 2019
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    А на какъв дневен ред стои при вас инвестицията в договорени фондове? И кои от тях са привлекли вашето внимание?

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice