Коя сума според вас е добър месечеч доход за страната?

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от kamentk, 14 Май 2017.

?

Коя сума според вас е добър месечеч доход за страната?

1. 460 лв.

0 vote(s)
    0.0%
  2. 700 лв.

0 vote(s)
    0.0%
  3. 1000 лв.

1 vote(s)
    3.4%
  4. 1500 лв.

4 vote(s)
    13.8%
  5. 2500 лв.

16 vote(s)
    55.2%
  6. 5000 лв.

3 vote(s)
    10.3%
  7. 5000+

5 vote(s)
    17.2%
  1. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Нека направим такова преброяване. Колко е необходимата сума за нормален живот на месец според вас. Под нормален живот разбирам такъв без лишения, с 1 седмица два пъти годишно почивка и т.н, без някакви екзотични дестинации, луксозни. ПОкупки и т.н

2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Това сумата за един човек ли е?

3. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Да

4. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Много субективно. Първо, за всеки "добър месечеч доход" значи различно, а вкараме ли и "за страната"... От София до Вършец е като от земята до небето. Та това е малко като да питаш "Какво възнаграждение е достойно?". Но, абстрахирайки се от това - според мен за един човек сумата между 1500-2000лв. е достатъчна да живееш спокойно, без да се притесняваш за всеки похарчен лев.

toni90 and Aleksandar Dyakov like this.
  5. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Аз гласувах за 5000+

Имал съм щастието да съм минал през всички посочени "месечни възнаграждания" и определено мога да кажа, че добър месечеч доход за страната е 5000+

Моментно високо месечно възнаграждание е много илюзорно, силата е в дългосрочното.

Пример : Бих предпочел да взимам 10 хиляди на месец 5 години, пред това да ми дадът 200к за един и до там

Има един израз, че ... знае с две и с двеста и това е така. Но нали знаете който за какво се бори :)

Last edited: 16 Май 2017
    Bankster and Aleksandar Dyakov like this.
  6. Santa

Santa Одитор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    91
    Лайкове:
    66
    Мисля, че 2.5К е доста добър доход и човек с такива финанси няма да се лишава от нищо. Ако не се изпада в крайно консуматорство, ще остават и средства за инвестиции.

7. Bankster

Bankster Сметководител

Регистриран:
    21 Мар 2017
    Постове:
    64
    Лайкове:
    10

Сългасен съм. И аз гласувах с 5000+

8. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Точно това е интересното, нека се абстрахираме, защото например имотите във Вършец може да са по-евтини. Транспортни разходи да нямаш, въпреки че точно имам семейство познати от Вършец, които пътуват до Берковица всеки ден за да отидат на работа, но в общия случай в един малък затънтен град нямаш транспортни разходи ежедневни, храната е по-евтина, услугите също, но същевременно магазини, лекари, забавления почти няма и трябва да ходиш до голям град. Отделно например цените на почивките, автомобилите, техниката и т.н са еднакви и никой не те пита къде живееш и какви са доходите там. За това смятам, че баланса реално пак ще е запазен като цяло.

9. adsinf2

adsinf2 Финансов стажант

Регистриран:
    30 Май 2018
    Постове:
    8
    Лайкове:
    1
    и аз съм за 1500-2000 за човек

10. NEROMARE

NEROMARE Финансов стажант

Регистриран:
    5 Юли 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    0

Аз гласувах с 2,500 лв. не защото мисля, че 5,000 лв. е много, не защото мисля, че 2,500 лв. е достатъчно, но защото мисля, че не е реалистично да гласувам в нормални анкети с нереалистичен избор! В България никога нормалната заплата няма да е около 5 хилки. Може би след 500-600 години, може би! Но не и в този живот, не и в следващите мои няколко живота и прераждания, със сигурност. Ако изобщо има България след 500 години де! Може и да няма такава държава. Най-вероятно няма да има такава държава! Или то ако има, няма да има един българин останал ... както се топим.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice