Личен автомобил или обществен транспорт

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от dimitar_ivanov90, 30 Мар 2019.

1. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    12
    Лайкове:
    6
    Нужно ли е изобщо да имаме личен автомобил или по-добре да се придвижваме с обществен транспорт? Виждам, че и тук се вихри дискусия относно покупката на автомОбил. Лично за мен личният автомобил би бил прекалено голям разход и затова предпочитам да се придвижвам с обществения транспорт - автобуси, влакове. Питаме се обаче дали разсъждавам правилно, тъй като е в разрез с начина на мислене на повечето от моите съграждани. Забелязвам, че в родния Асеновград, а и не само тук, в Пловдив е почти същото, личният автомобил е признак на някакво благосъстояние и трябва да си много зле да пътуваш по автобуси и влакове. Та какво мислите, дали един мъж задължително трябва да има лична кола или ако не се налага по-добре да си пътува по рейсове и влакове.
    А и съм забелязал друго - при пътуване с обществен транспорт, особено по междуградските линии, успява по-добре да се опознае населеното място, до което пътува. Докато с автомобил отиваш до даденото място и си оставаш нещо като чужденец, човек от друг град. Не успяваш да се слееш и да усетиш как живеят местните.
    Друго предимство на обществения транспорт е досегът със всякакъв кръг от хора, а не само с определени, които сме подбрали.

Last edited: 30 Мар 2019
    Vadim Vladimirov and JOJOBG like this.
  2. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    9
    Лайкове:
    7
    Нещата не спират само до личен автомобил. Същото е с живот под наем, лъскав телефон, маркови дрешки, престижна работа.
    Всеки трябва да преценява за себе си. Аз следвам принципа "най-лесно се става беден като се правиш на богат".

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice