Моите виждания за лични финанси и инвестиции

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от toni90, 29 Мар 2017.

1. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Инвестирането за мен е влагане на пари в нематериалните области на живота; разходването е обменяне на тези пари за материалното. Нематериалните неща оказват пряко въздействие върху дългосрочното благоденствие, което продължава да се увеличава след самата покупка; материалните активи предоставят краткосрочно чувство на удовлетворение, което бързо намалява след покупката. Помислете за разликата между това да изведете приятел на вечеря в сравнение с това да изхарчите същите 75 лева за обувките, които носите по време на вечерята. Помислете за разликата между даването на 3000 лева на едно пътуване до Бразилия, за да научите португалски и направите спомени с любим човек сравнено с това да изхарчите тази сума за Macbook. Правейки първото, вие всъщност умножавате стойността, която парите носят във вашия живот.

Например, една от моите най-свещени ценности е свободата, затова следвам стратегия, която ми показва как най-добре да използвам парите си, за да си „купя свобода.“ Купувам минимално неща, пестя голям % от месечната си заплата и целенасочено живея под възможностите си. Това поведение ми позволява да имам по-голям „буфер“ спестявания, по този начин „купувайки„ ми възможността да си тръгна и да променя курса по всяко време през останалата част от живота си. Аз живея без хубави обувки и Macbook, но възвращаемостта, която виждам за това къде мога да разпределя парите си, когато и както ми е угодно, е много по-висока.

Не знам за вас, но утре искам да съм по-умен, по-забавен, по-мъдър и по-мил отколкото бях днес. Независимо от това, което ми казва рекламната индустрия, аз имам една добре дефинирана ценностна система, която ме успокоява, че придобивките всъщност не ме правят по-добър. В моя собствен процес на самообучение за парите, аз отново преразгледах какво има значение в живота ми, обърнах осведомеността в действие и сега използвам парите за да инвестирам в дългосрочна възвращаемост в това, което считам за най-важно за мен: моите взаимоотношения, образование, пътуване, идеи и опит (преживявания).

Ние не контролираме парично-обсебената система, но ние контролираме какпечелим, как харчим и кого слушаме. Изключете всичко отвън, което ви говори за пари, заслушайте се във вътрешния си глас, който знае какво е от значение, независимо от новата мода, тенденции и технологии и използвайте парите си, без значение колко много или колко малко са те, за да се „храните“ с нематериални активи. Тогава гледайте как забогатявате.

2. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Разни хора, разни идеали. Човек си дава сметка за много неща, които е пренебрегвал, докато е бил "на *****" в работата или е гонил финансови облаги - деца, семейство, свободно време, хобита. Но иначе много хубаво написано :)

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice