Моята техника за ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ

Дискусия в 'Ресурси' започната от V.Andreev, 25 Апр 2017.

1. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Здравейте,

Реших да Ви споделя техниката си за ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ
    Пиша си в тетрадка какво трябва да се направи и до всяка задача ограждам квадратче. Когато съм готов със задачата – маркирам квадратчето и съм доволен от видимият резултат. Има нещо магическо когато човек записва и вижда РЕАЛНО своят резултат. Продуктивността ми скочи значително.

Aleksandar Dyakov likes this.
  2. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Това си на практика to-do лист. Изследвания са показали, че човек наистина се влияе повече от това да види нещо "черно на бяло" отколкото да си знае, че е направил дадено нещо. Действа мотивиращо :) Но, от друга страна може и да подейства зле защото като видиш някакви неща заплашително да те гледат от тетрадката и по някаква причина не можеш да ги отметнеш.

3. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    хаха не си пиша заплашителни неща в тетрадката :)

4. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Добра стратегия. Аз съм изключително зает в ежедневието си и мога да кажа, че такива друбни техники почагат изключително много. Точно това не съм го пробвал, но може би е време. Лично аз най-вече спозвам няколко основни принципа:

-да не си губя времето за излишни дейности, които мога да свърша онлайн
    -никога не се бавя излишно - винаги ходя максимално бързо, не се шлая, ни влизам по разни магазини служби и т.н без да свърша поне няколко неща наведнъж, тъй като ако не ги обединя ще трябва да чакам няколко пъти
    -не си губя времето в интернет фб и тем подобни
    - смартфонът е нещо които може да ти помага да си вършиш работата, а не играчка. Работя от него дори и като ми се наложи да пътувам в градския транспорт.
    -всяка вечер спя по 8 часа на ден. Недоспалия човек е неефективен, в крайна сметка губиш много повече време ако не сш се наспал
    - за коино мога, наемам хора да ми го свършат.
    - образовам се постоянно. Така съм по-ефективен наясно с нвите неща и не губя време в чудене и маене.

И много други неща, но това са основните.

V.Andreev and Aleksandar Dyakov like this.
  5. shtilian

shtilian Финансов стажант

Регистриран:
    13 Авг 2017
    Постове:
    4
    Лайкове:
    0
    Аз не съм фен на позитивното мислене, нито пък ако мислиш отрицателно, ще се депресираш. Както беше казвал един учен, мислиш, работиш, прави различни опити и винаги помниш, че може да грешиш. Повечето хора, обвиняват другите за своите неуспехи, а това е най-голямата им грешка.
    По темата за успех може да се пише, много но едно е сигурно: трябва постоянство. Аз ще споделя няколко мисли, които наистина си заслужават:
    Ентусиазма не идва при тия, които го искат, а при тези, които го заслужават
    Вярвай в красотата на мечтите си
    Имай смелостта да следваш сърцето и интуицията си.
    Нашите конкретни, са нашите най-големи учители!

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice