Начало в продажбите

Дискусия в 'Бизнес' започната от crowolf, 17 Апр 2019.

1. crowolf

crowolf Финансов стажант

Регистриран:
    17 Апр 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    1
    Здравейте.

Наскоро научих за форума и тепърва ми предстои да попия всичката информация вътре. Евалата, че има такова място, където българи да споделят бизнес познания.

Аз съм на 19 /студент в първи курс/ и нещо не ми допада образователната система. От известно време съм се фокусирал да инвестирам в себе си и изградих полезни навици като четене на книги, слушане на подкасти, водене на здравословен начин на живот и др.

Както всеки тук знае - продаването (под всякаква форма) е фундаментално умение, което винаги ще е важно. Тепърва започвам да уча как работят парите и имам желанието да започна да продавам, защото едно е теорията, а съвсем друго практиката.

Въпроса ми е: Как и кога започнахте да продавате и ако можете да ме съветвате как да започна или препоръчате място, където мога да отида на обучение, ще съм благодарен, а вие - удоволетворени! ;)

mr. smart saving likes this.
  2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    416
    Лайкове:
    173
    Здравей и добре дошъл, радвам се, че си при нас :)
    В момента има много обучения по продажби и дигитален маркетинг, преди бе малко по-трудно - основно с книги и в последствие много четене в нета и гледане на клипчета в тюбата.
    Алтернативно е да те обучат от някой брокер, но силно ще те профилират и ще те научат на заучени фрази и техники за натистк ... а това не е продажбата.
    Бих ти препоръчал книгите на Кардон и неговото обучение или поне да гледаш видео клиповете му:

Същото бих казал и за Дан Лок:

Gigibin and crowolf like this.
  3. Gigibin

Gigibin Сметководител

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    31
    Лайкове:
    37
    Привет,

Чудех се дали да не отворя нова тема, но реших да не разводнявам, ако някой от администраторите все пак реши, че е нужно - да се чувства спокоен да премести темата в отделна тема.

Въпроса ми е свързан с данъчните задължения и ще се опитам да го илюстрирам по - долу:

Всеки месец, като частно лице копувам стоки извън ЕС на стойност до 30 лева с включен траспорт до България (не дължа ДДС & Мито, за сега :( ) - обща стойност 360 лева (с включен транспорт до България, но без да бройм таксите платени на български пощи, вече е ~5 лева за незапознатите)
    Да кажем, че в края на годината съм продал стоки на обща стойност 200 лева (включително и % надценка) използвайки куриерски услуги за сметка на копувача.
    Дължа ли данък в/у тези 200 лева или по - скоро на % печалба реализирана от тях и какъв (предполагам е 10%) и по кой член.

Ще съм благодарен ако някой има информация и я сподели!

Поздрави и ползотворна седмица!

4. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    236
    Лайкове:
    170
    чл. 12, ал. 1 от ЗДДФЛ
    Официална страница на НАП по въпроса: https://nap.bg/page?id=704
    Тълкование на закона: https://www.correctaccountbg.com/bg/blog-post/onlayn-trgoviya-ot-fizichesko-lice
    ;)

5. mr. smart saving

mr. smart saving Сметководител

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    70
    Лайкове:
    15
    Младеж,
    Ще ти дам 3 съвета, ако искаш ги приеми:
    1) В никакъв случай не си зарязвай образованието! И аз не харесвам системата, но ако не ти се получи с продажбите/ предприемачеството, без диплома ще си роб-бачкатор доживот.
    2) Намери си ментор или поне някой истински успешен търговец от който да получаваш безплатно или да крадеш знания, умения, подход.
    3) Зареди се с книги и чети, а след това практикувай. Не е нужно да продаваш продукти, можеш да продаваш идеите си. Навремето нямаше, сега има много от знайни и незнайни гурута, пробирай ги внимателно. Виж ревюта в сайтове като нова визия, а не тези на книжарнициге.

Успешен продавач се става в практиката, а тя се базира на съвсем малко теория и основни правила. Продажбите са комуникация и нищо повече. Всичко останало като техники и прочие които ще видиш в книгите или обученията са глупости и истории от 1001 нощ приложими за САЩ, Uk или за конкретна сфера и рядко за БГ.

Пожелавам ти успех!

Gigibin likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice