Онлайн покупка на злато

Дискусия в 'Благородни метали' започната от itspoisoned, 16 Сеп 2018.

1. itspoisoned

itspoisoned Финансов стажант

Регистриран:
    28 Авг 2018
    Постове:
    2
    Лайкове:
    1
    Здравейте,

Имам въпрос свързан с покупката на злато. Някой има ли поглед върху покупката на злато по интернет, тъй като гледам, че в европейски борси като bullionbypost.eu спредовете са значително по-малки отколкото тук? Интересува ме самата доставка. В случай, че се поръча количество от порядъка на килограм, как се случва тази доставка? Как мога да бъда сигурен в качеството на кюлчето? Доставка на такава пратка чрез куриер въобще легална ли е?

Благодаря предварително

2. ViktoriaT

ViktoriaT Финансов стажант

Регистриран:
    21 Май 2017
    Постове:
    18
    Лайкове:
    1
    Ако е от ЕС, то няма как да не е легална доставката.

3. Hristo Mitkov

Hristo Mitkov Финансов стажант

Регистриран:
    15 Мар 2020
    Постове:
    5
    Лайкове:
    5
    Здравейте,
    темата е много актуална и ще се радвам да я съживим малко. За всеки начинаещ (като мен) вече е сравнително лесно да се ориентира в предлгането на инвестиционно злато /сребро в страната - igold и tavex буквално ни обучават. Yotube е отлично място за сравнение на мнения, но би било много полезно ако има хора с опит при онлайн покупки на злато / сребро от Европа. Ще се радвам да споделите кои са надежните сайтове за подобни покупки? Какви са особеностите - предимства и недостатъци.
    В тази статия от дек. 2019г https://nomadcapitalist.com/2015/02/09/best-place-buy-gold-silver-europe-vat-free/ има коментари по темата с ДДС и покупка на сребро от Естония. - Имате ли опит, наблюдения?
    Поздрави

4. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    166
    Лайкове:
    45
    Смятал съм, среброто от естонските сайтове излиза по-изгодно при поръчка на поне 1кг, заради транспортните разходи и застраховки. Трябва добре да се смята крайната цена, разликата с тукашната и дали разликата оправдава риска

Hristo Mitkov likes this.
  5. kam4o

kam4o Финансов стажант

Регистриран:
    28 Окт 2019
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Малко да повдигна темата:
    Имате ли мнение/опит с покупки на ценни метали извън България (освен естонците). По-конкретно въпросът ми е за покупка и съхранение в сейф на дилъра/продавача.
    Вече видях един пост за https://www.muenzeoesterreich.at/eng/invest/gold-storage
    Други има ли, които да препоръчате?
    какви са +/- за покупка в Европа или извън Европа?
    Някой има ли опит с https://www.suissegold.ch/en/

6. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    166
    Лайкове:
    45
    Покупка и съхранение в сейф на продавача има смисъл за суми над 20к. За по-дребни и ако не те притеснява сегашния пик на цената си взимай дукатчета или филхармонийки от мюнцето и си ги крий някъде у дома или си наеми касетка в някоя наша банка да са ти подръка ако ти потрябват :)

7. kam4o

kam4o Финансов стажант

Регистриран:
    28 Окт 2019
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    съгласен.
    но в момента съм в период на проучване на алтернативи. та ако някой има реален опит и е склонен да сподели...

8. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    166
    Лайкове:
    45
    Най-изгодните 3 места за покупка на сребро от България днес - в този пост, определено ще ви изненадат!

kam4o likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice