От къде да купя? Акции без leverage с реалната им стойност с минимални такси и комисиони.

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от lenovo, 23 Дек 2019.

1. lenovo

lenovo Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Здравейте нов съм искам да си купя акции който да отговарят на реалната стойност на парите ми примерно ако имам 1000$ да си купя 1000$ акции не повече не искам левъридижи и други имали някаква платформа в която мога да се регистрирам и да не ме стопи от такси комисиони и глупости понеже искам да си ги държа тея акции с години примерно да се развият да се вдигнат или намалеят каквото покаже съдбата може ли да ме насочи някой , не искам крипто валути и други глупости а да си взема акции.

2. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    21
    Лайкове:
    18
    Вариант 1 Револют. Подхоящ за малки суми. Предлага ограничен брой американски акции от NYSE. Има само такса поддръжка. Вариант 2 по-голям посредник като Interactive brokers - търгува с всичко. Има месечна такса неактивност и транзакционни такси. Вариант 3 робо адвайзор като etfmatic. Предлага ограничен брой etf-и. Има само такса поддръжка.

3. SongBird

SongBird Финансов Аналитик

Регистриран:
    24 Юни 2019
    Постове:
    30
    Лайкове:
    3
    AdmiralMarkets. Имат и офис в България. Продуктът с реални акции е Admiral.Invest (над 4000 акции и ETF-и). Такси и комисионни са минимални. Проучете ги, таман да ми разгадаете защо не се говори изобщо за тях.

Last edited: 23 Дек 2019
  4. lenovo

lenovo Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Какво мислите за фирмата Карол.

5. angelmr

angelmr Финансов стажант

Регистриран:
    6 Авг 2019
    Постове:
    13
    Лайкове:
    0
    Дефакто са ви отговорили вече:
    Само да допълня, с регистрация в IB през Карол таксите са ниски, но това не означава че ги няма. И ако направите като мен грешката да не прочетете внимателно какво са написали от Карол, а директно изпълнявате стъпките написани в ръководството на IB, някои такси стават астрономически. :) Например превода в евро е безплатен, но доларовият превод включва някои доста неприятни (включително и скрити) такси.

6. lenovo

lenovo Финансов стажант

Регистриран:
    23 Дек 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    те после не прецакват ли с конверирането на валута ако преведа във евро
    парите и после искам да купя акции дето са в долари и т,н, ?
    ясно е че си има навсякъде яко уловки какви са скритите астрономически такси

7. angelmr

angelmr Финансов стажант

Регистриран:
    6 Авг 2019
    Постове:
    13
    Лайкове:
    0
    Вие след това пак си купувате долари за еврото, което отново не е безплатно. Но е по-евтино от колкото са таксите на банките за превод до американската им сметка. Правих превод през пейсера и доларовата транзакция ми я даваше с такса от седем долара, но ми изтеглиха от сумата 33 долара за транзакцията. На мен грешката която направих ми излезе близо 30 доларав скрити такси, докато превода до банковата им сметка в Германия е безплатен.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice