Падането на Дойче Банк - Стефан Молиню

Дискусия в 'Банки и Банкова система' започната от Nikolay Delchev, 12 Апр 2017.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
  2. normand

normand Финансов стажант

Регистриран:
    30 Апр 2017
    Постове:
    4
    Лайкове:
    1
    Аз не мисля, че Германия някога ще разреши Deutche Bank да падне. Затова те натискат ECB да спре с ultra-loose monetary policy. Това ще доведе до нова глобална финансова криза, което всяко правителство по света ще иска да избегне. Последните финансови резултати за коментирани в тази статия. http://www.cnbc.com/2017/04/27/deutsche-bank-q1-earnings.html Дори и не идеални DB би трябвало да се имъкне от блатото.

3. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Добре дошъл при нас :) Радвам се, че си се включил в тази тема.
    Имам един въпрос към теб - ако спрат LTRO-то и другите програми, това не мислиш ли, че доведе оскъпяване на дългът за всички по веригата и от там силно задлъжнялите играчи да са изправени пред огромна ликвидна криза, а от там домино ефект и активиране на кредитните деривати, където ДБ е с най-голямата експозиция от всички глобално системни банки?

4. normand

normand Финансов стажант

Регистриран:
    30 Апр 2017
    Постове:
    4
    Лайкове:
    1
    Аз мисля, че немците искат по-скоро намаляване на quantity easing от ECB, което да нормализира пазара. Знам, че много хора говориха за идващия dooms-day, когато още по-голяма финансова криза ще настъпи. И видеото, което е публикувано е от това време (Октомври 2016). Само, че от тогава пазарите вървят само нагоре. Вариантите са два. Или има мега балон или вървим към нови нива на стоковите индекси.
    Въпросът също е дали правителствата и централните им банки ще позволят нова финансова криза. Мисля, че отговора е, че ако това се случи това ще настъпи края на капитализма какъвто го познаваме.

5. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Харесва ми, че наистина мислиш, че сме в капитализъм - принципно това, което се случва няма нищо общо с него. Да пазарите са нагоре, но те са нагоре именно заради Buy back-а, а не заради ръст на приходи, стойност на компании или пък пазарни оценки за бъдещето и икономически подем.
    Вече сме във време където каквото и опция да се вземе краят е един и същ - имплозия на дълогово-фиатната монетарна система. Дали ще се хиперинфлира или тотална дългова дефлация, каквото и да е - мулти квадрлиооният деривативен финансов свят ще се нулира.

6. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Колега ти за кой капитализъм говориш - крони капитализма, в който сега живеем или свободният Капитализъм?

7. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Положението, наистина е "или-или".:
    Или всичко е цветя и рози и ще има растеж още дълго време.
    Или скоро сегашната финансова система ще рухне.

Аз съм по-скоро скептичен реалист :)

8. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Никога не е имало БАШ капитализъм, освен може би края на 19ти и началото на 20 век в САЩ. От създаването на централните банки по света и най-вече ФЕД през 1913г. всичко е "крони" както ти го наричаш.

Last edited by a moderator: 14 Апр 2018
    toni90 likes this.
  9. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    За мен 1-во или е стил някой е 300 кила, пуши по 3 кутии на ден и лочи по 1 кило твърд алкохол с перспективи за 320-350 кила и 3 1/2 кутии на ден и малко повече алкохол. Да, има разстеж ама ....
    Та и при нас сега негативни ДЦК, десетки трилиони глобално наляти в системата от ЦБ само и само за маргинален растеж на икономиката и балонизирани на фин. активи, НИ и ДЦК ..
    Малко храна за размисъл:

10. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Да точно това е периодът среда на 18 век до ФЕД ... макар че САЩ са пример как от плюнка за 1 век и малко, от 1800-1913 стават икономически световен хегемон, това трябва да говори доста.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice