Покупка на злато от Тавекс

Дискусия в 'Благородни метали' започната от Sansi, 24 Мар 2020 в 18:52.

Тагове:
  1. Sansi

Sansi Финансов стажант

Регистриран:
    Вторник
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Здравейте,

До сега не съм купувала физическо злато, но съм се съм се насочила към Тавекс.
    Бихте ли ми казали дали в тази ситуация това е удачен избор? Има ли нещо, за което да се притеснявам като покупка от тях?

Всяка обратна връзка ще ми е от полза.

Благодаря

ПП Това е първият ми пост и се надявам да е в правилната категория, ако ли не моля админите да преместят поста ми там където трябва.

2. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
  3. Sansi

Sansi Финансов стажант

Регистриран:
    Вторник
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Мерките, които взимат на запад са проинфлационни, няма значение че купувам с 20%, ако до края на годината инфлацията огромна, златото може да е над 2000 долара за troy ounce.

Имам нужда от надежден доставчик, от който мога да купя днес, а не след месец!

4. D. Ivanov

D. Ivanov Финансов стажант

Регистриран:
    26 Фев 2019
    Постове:
    7
    Лайкове:
    2
    Аз купувам от Тавекс, последно началото на Март. Но тази спекула, която върви в момента няма как да я приема, това си е чисто извиване на ръце и аз оттам няма да купя на тези цени. А спредовете им са меко казано абсурдни. Лошо е че си позволяват това, говори много зле за компанията, по-добре да бяха затворили и да изчакат да поотминат нещата, нямаше да се изложат така.

Няма как да приема за нормално цена купува да е 97 лв, а продава да е 144 ? Просто това мернах онзи ден на сайта им за 1 грам. Някой май иска да се облажи от това положение по най-долен начин ?

Ако имате възможност разходете се из заложните къщи и търсете инвестиционно злато, даже съм сигурен, че ще намерите и на Тавекс там, цената ще е по-добра.

5. Smaitall

Smaitall Финансов стажант

Регистриран:
    21 Сеп 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    0
    Sansi писах ви на лично съобщение

6. dimitar_ivanov90

dimitar_ivanov90 Финансов Аналитик

Регистриран:
    23 Дек 2018
    Постове:
    29
    Лайкове:
    8
    Не е сигурно, че ще има инфланция, тези мерки по-скоро ще предотвратят дълбока дефлация около 25-30% спад на цените, каквато е имало през 1929 г., преди да започнат да се прилагат мерките на Кейнс за подкрепа от държавата по време на кризата. Предходната финансова криза показа, че тези количествени улеснения не са особено ефективни, тъй като въпреки че ФЕД изкупува голямо количество ценни книжа от търговските банки с цел да ги напълни с ликвидност, за да отпускат кредити, но те не го правят, може би защото и хората не искат, а и не могат да открият солидно кредитополучатели.
    У нас поне бе наблюдавана такава тенденция - банките не отпускат с такава лекота кредити, както го правеха през 2008 г., искат кредитна история и обезпечения, тъй като знаят, че ги чака съдбата на КТБ, ако не са по-взискателни при отпускането на кредити.
    И да наливат пари централните банки, като няма отпускане на кредити, то тогава потреблението пада надолу, а заедно с него и цените.
    Може би мярката на Тръмп да отпусне по 1000 долара на засегнатите от рестрикциите покрай вируса американци е по-добре и ще доведе до нарастване на потреблението и ще се задейства мултипликатора в икономиката. Ще стане както у нас в края на 2008 г., но тогава имаше инфланция около 13%, Станишев даде тогава на пенсионерите по 300 лева коледни добавки и те незабавно вдигнаха оборотите по хранителните магазини.

7. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
    В момента борсовата цена върви нагоре (парадоксално заедно с акциите) защото пазара не вярва на мерките на Тръмп и QE.
    В близко бъдеще може да продължи да се покачва, но може и рязко да падне, ако се случи нещо позитивно - например открие се ефикасен лек или ваксина за вируса, овладее се контрол върху епидемията и др.подобни.
    Във всеки случай, сегашната цена показва бъдещи нагласи и очаквания, а никой не знае какво ще се случи в близкото бъдеще, така че да се купува сега с мисъл за бъдеща по-висока цена си е вид залагане, хазарт.

8. Oggie

Oggie Сметководител

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    51
    Лайкове:
    24
    В момента не виждам никакъв смисъл да се придобива инвестиционно физическо злато. Ценообразуването е база дефицит и спекула. Просто ловят паникьосани шарани. Няма как да има такива бесни разминавания с борсата, двоен спред и предлагане само на най-безсмислените минимални грамажи. Тая глупост за делимостта да я разправят на някой който смята всеки ден да ходи да продава по една люспа за да си купи баничка. Времето за купуване беше преди около 2 години. Тогава никой не купуваше и не се говореше за инвестиционното физическо злато. В момента нито е за купуване нито за продаване а по-скоро за преосмисляне. Дали една такава "инвестиция" няма някой много сериозни бъгове. Като този че когато ти трябват пари няма да има кой да ти изкупи златото защото не работи в момента и не се знае до кога ще е така. А когато заработи да ти обяви едни обидни цени. Или в слънчев ден всеки ти предлага чадър а когато вали си го взима. За мен инвестициите в злато приключиха преди 2 години. Отново по тази тема ще почна да мисля когато всички млъкнат и никой не споменава златото като форма на инвестиция. Златото не е за хора обичащи резки движения.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice