Практически експеримент: Закупуване на физическо злато от българска компания

Дискусия в 'Благородни метали' започната от Nikolay Delchev, 16 Сеп 2019.

1. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
    Абе пичове, кво го обсъждаме един дилър все едно е единствен!? Аз пък не ща да участвам в някакво тайно общество, нито да отговарям на анкета, ако искам да участвам в пазара. Има и други и предлагам който знае кои работят да сподели и да обсъдим кой какво предлага.

2. oberst

oberst Финансов стажант

Регистриран:
    8 Окт 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    20
    Е, как какво го обсъждаме? Той влетя тук мощно с един куп претенции, вкл. за невиждана в България коректност, а при първото сътресение лъсна всичко. Не съм чак толкова ларж, за да не го понагазя малко, след като се саморазобличи толкова балъшки. Националният ни спорт е бягане от отговорност, но така и така си седим вкъщи пред компютрите, не пречи да му помогнем да се дискердитира окончателно, като отбележим "некои съображения".

Други дилъри не знам, но едва ли и те са много стока, предвид че "тука е така". Направи ми впечатление, че и Тавекс не работят отдавна. Изобщо, банките и кешът са единствените, които държат фронта.

3. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    334
    Лайкове:
    227
    Както писах по-рано бившите му колеги от "Щавекс" ;) ето прес. комюникето което визирах от 20.03.2020 : https://tavex.bg/blog/cenova-i-logistichna-politika/
    Твърдят че работят онлайн и офиса им в Пловдив. Но след последните развития това май го касае само майна населението ;)

mr. smart saving likes this.
  4. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    175
    Лайкове:
    61
    Вече го няма това в igold
    но с това от днес тотално загуби редица клиенти:
    Бизнес, който не вярва в ценности, които продава - тогава какво продава?

Last edited: 21 Мар 2020
  5. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Одитор

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    175
    Лайкове:
    61
    Taвекс, от някъде са намерили злато, но и стабилни цени дават - така че има от къде да се купува :D

mr. smart saving likes this.
  6. oberst

oberst Финансов стажант

Регистриран:
    8 Окт 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    20
    Този съвсем го удари през просото, щом си мисли, че всички са по-глупави от него и имат attention span на бройлери. Това е и една от причините да ме кефят кризите - динамиката им е такава, че всичко лъсва много бързо, следователно схемите бързо се амортизират. Кво бил продавал, щом и сам не си бил вярвал? Поредният дошъл от нищото и бързо върнал се там. Квото завлякал - завлякал, барем си е избил ходенето по разни треторазрядни студия и пускане на евангелистки клипове, с които да облъчва масата.

Какви цени дават тези от Тавекс е второстепенен въпрос. Първостепенният е дали се държат "социално отговорно и превантивно" или напротив - купуват и продават, мискините му.

7. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
    Не продава нищо, ясно е и по кви причини. Но е тъпо да кара и хората да не правят нищо щото така било редно и да вика спекулант на който е против. А тва поведение да преувеличаваш ползите, да си траеш за рисковете и да пееш квото ти изнася на момента, за мен е некоректно, но как и да е.

8. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
    И аз днес поразгледах из нета и открих това:
    Bulmint - Пловдив - предлагат само брандирани кюлчета от 5 до 100гр, цена около 100лв/гр
    Голд сентър - София - нямат предлагане
    Macoinsgold - дават 1toz монети и кюлчета на цени 12% над борса (по-добре от табекса)
    Монетен двор (mint.bg) - не работят до 31.03
    Глобал койнс - на сайта имат показан "наличен" само лунар 2020 за 2,950лв (най-сгодната цена към момента за 1toz, само 5% над борса) но не е ясно дали доставят
    Аурум София- цените на монетите им са силно завишени, но имат 1toz кюлчета на цена 10% над борса и интересна промоция на колекционерски монети до 31.03
    Гледах само цени продава на 1 унция. Иначе навсякъде предлагат дребни кюлчета и монетки на около 100лв за грам.

Hristo Mitkov likes this.
  9. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    334
    Лайкове:
    227
  10. mr. smart saving

mr. smart saving Одитор

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    118
    Лайкове:
    35
    Този абсурд не вярвам да мине в този вид, предполагам президента ще го върне и ще го преправят някак само за стоките от първа необходимост и медикаментите. Освен това, златото не е стока според закона, а финансов актив. Пък и цената в момента май не е за покупки...някои експерти прогнозират 1,350$ скоро, въпроса е ще го има ли тогава или не.

11. Smaitall

Smaitall Финансов стажант

Регистриран:
    21 Сеп 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    0

За това и се разкарах от тази група, дойде ми в повече това отношение.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice