Практически експеримент: Инвестиране в Klear - българска P2P платформа

Дискусия в 'P2P Lending' започната от Nikolay Delchev, 29 Яну 2018.

1. Loic (Klear)

Loic (Klear) Одитор

Регистриран:
    28 Юни 2018
    Постове:
    50
    Лайкове:
    125
    The changes are now in production. It should not happen again and I hope it's a:closedtopic:
    Thanks;)

typeface, JOJOBG and bamboo like this.
  2. Dr_Solaris

Dr_Solaris Финансов стажант

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    Колеги , извинявайте за аматьорския въпрос . Искам да излезна от тази платформа , как се продават кредитите в които съм инвестирал , без отстъпка или въобще как се продават ?

3. Santa

Santa Финансов Контрольор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    125
    Лайкове:
    100
    Кредитите с KIP = 0% ще бъдат публикувани на първичния пазар, така че ги пускаш без отстъпка, а тези с KIP, различен от 0%, ще са на вторичния и отстъпката зависи както от самия кредит, така и от това колко бързо искаш да ги продадеш.

Dr_Solaris and JOJOBG like this.
  4. Dr_Solaris

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    Тоест в кутийката която ми изкача при продаване в която пише 100% и кошница , трябва да махна това 100 или да пиша 0 ?

5. Gigibin

Gigibin Финансов Аналитик

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    19
    Лайкове:
    29
    там където пише 100% е за каква част от своят дял искаш да продадеш (100% целият дял), след това вече в кошницата можеш да им зададеш съответните отстъпки :)

JOJOBG and Dr_Solaris like this.
  6. Loic (Klear)

Loic (Klear) Одитор

Регистриран:
    28 Юни 2018
    Постове:
    50
    Лайкове:
    125
    Brego, JOJOBG and Gigibin like this.
  7. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    211
    Лайкове:
    155
    Статус Дек.2018 - Продължителност на инвестиция 13 месеца.
    Инвестиция: +1000лв.
    Диверсификация: +21
    Доходност:+0.4%, Разлика:+3.85%
    Klear_1_Dec_2018.PNG Klear_2_Dec_2018.PNG

bamboo likes this.
  8. Dr_Solaris

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    Ако решите да излезете от инвестицията си , как мислите да го направите ?

9. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    211
    Лайкове:
    155
    Сигурен съм че има по-висш замисъл във въпроса, но на този етап не мога да го разгадая. Извинявам се ако съм в грешна посока.
    От "Портфейл" има един златен бутон "Продай Всички". След това ще почакам неизвестно време.

10. Dr_Solaris

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    Извинявайте , ако не съм се изразил правилно . Няма замисъл във въпроса ми . Аз за една седмица от това златно бутонче успях да продам за 130 лв само . За тива питах , дали има някакъв начин който аз незанм , тъй като не разбирам много .

11. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    211
    Лайкове:
    155
    Допълнителни отстъпки ускоряват разпродажбите. Но общо взето това са начините за излизане или продаваш или чакаш да се изплатят.
    Редакция: Странно че казваш за седмица само 130лв, аз имам дни в които правя няколко стотин лева оборот на двата пазара.

Last edited: 22 Дек 2018
  12. Dr_Solaris

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    Точно 139 лв за една седмица е продадено , явно 2000 лв ще се изчистят за месеци , което не ми допада и мисля да излезна от тази платформа .

13. bamboo

bamboo Финансов Аналитик

Регистриран:
    14 Юни 2018
    Постове:
    21
    Лайкове:
    27
    Наистина 139/2000 лв. е твърде малко за седмица, което е нетипично, поне ако съдя от продажбите, които аз съм правил. Обикновено за ден-два продавам почти всичко, което съм пуснал. Сигурен ли си, че сред тези 2000 лв. нямаш необслужвани, на които да не си сложил никакъв % отстъпка? Прегледай дали нямаш кредити с KIP, различен от 0 и ако имаш, им сложи адекватна отстъпка.

14. Dr_Solaris

Регистриран:
    4 Май 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0

Прикачени файлове:

15. Gigibin

Gigibin Финансов Аналитик

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    19
    Лайкове:
    29
    Незнам как продаваш и колко ти е голям портфейла, правел дневен оборот от над 250 лева както се вижда от attachment-a, мисля, че съм стигал до близо 450 -500 за един ден.
    Също така скоростта на продажбата ти зависи и от бройката кредити, в който участваш и тежестта (внесената сума по тях), може би това би било причина за наблюдаваната по - ниска ликвидност при теб.
    Capture.PNG

16. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    211
    Лайкове:
    155
    @Dr_Solaris Така, аз ще си хвърля предположението, а пък ти ще потвърдиш.
    Акаунта/портфейла ти е сравнително млад, на няколко месеца. Имаш дялове предимно във все още налични кредити на основния пазар. При това положение ще отнеме повече от седмица да бъде разпродаден. Разгледай назад в темата има линкове към как работи пазарния механизъм, кое как с кой приоритет и т.н. Според мен всичко е в рамките на нормалното и как работи системата спрямо портфейла ти и кредитите в него.
    Сега относно излизането ти от въпросната инвестиция, ликвидността е функция на матуритета на портфейла и наличните инвеститори и техните инвестиционни стратегии. Ако си влезнал преди няколко месеца, искаш да излезеш за под седмица и като цяло имаш очаквания за голяма динамика и бърза ликвидност, скромното ми мнение е че за инвестиционния ти профил си сбъркал инвестицията. Или респективно момента за инвестиция, пазара е все още малък и бройката инвеститори също. Има други системи за такива като теб, риска разбира се си върви заедно с тях. Разгледай на Стойчо темата за другите П2П решения, отвори си един акаунт на борсата. Абе вместо да правя свободни съчинения по темата направо си кажи сам в една друга темичка да седнем да спретнем един мозъчен тръст да видим какво ще измисли форума. ;)

17. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    16
    Лайкове:
    14
    След 4 месеца и аз да се отчета. Вложени 2400.

klear1.png klear2.png

bamboo and JOJOBG like this.
  18. valdo

valdo Финансов стажант

Регистриран:
    8 Сеп 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    11
    Здравейте, от около половин година попаднах на темата и от около 5 месеца имам профил в Klear. До момента съм инвестирал 5000, на няколко транша в рамките на първите 3 месеца. Преглеждам всеки кредит в който инвестирам и не ползвам авто инвест. За момента кредитите ми без закъснение %но са по-малко спрямо средното за платформата, но това може да се дължи и на сравнително малкия период на инвестицията.

Прикачени файлове:

• 21.12.18.png
      21.12.18.png
      Размер:
      256.3 KB
      Преглеждания:
      47
    bamboo and JOJOBG like this.
  19. valdo

valdo Финансов стажант

Регистриран:
    8 Сеп 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    11
    Това е %но

Прикачени файлове:

• 21.12.18..png
      21.12.18..png
      Размер:
      304 KB
      Преглеждания:
      35
    JOJOBG likes this.
  20. Santa

Santa Финансов Контрольор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    125
    Лайкове:
    100
    @Dr_Solaris, нещо не е наред. Да не би да си забравил да изключиш авто инвеста? Провери също дали в страницата "Портфейл" срещу всички кредити пише, че са обявени за продажба на 100%.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice