Практически експеримент: Инвестиране в Klear - българска P2P платформа

Дискусия в 'P2P Lending' започната от Nikolay Delchev, 29 Яну 2018.

1. JOJOBG

JOJOBG Финансов Контрольор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    210
    Лайкове:
    155
    Статус Юни.2019 - Продължителност на инвестиция 19 месеца. 5ти месец растеж 100лв+ месечно. <- Това не е интересно вече да се следи. На следващ крайъгълен камък ще го ъпдейтвам.
    Инвестиция: +1000лв.
    Диверсификация: +13
    Доходност:-0.3%, Разлика:-2,97%
    Klear_First_Jun_19.PNG Klear_Second_Jun_19.PNG

2. valdo

valdo Финансов стажант

Регистриран:
    8 Сеп 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    11
    Портфейл на 11 месеца, изцяло ръчен избор на кредити. Кредитите ми без закъснение се движат с около 5 % над средното за платформата. Ще изчакам още месец и ще обобщя резултатите за 1 година, надявам се дотогава да е минала следващата продажба на просрочени кредити, за да се видят реалните резултати. След това ще удвоя инвестицията.

Прикачени файлове:

• 27.06.19.png
      27.06.19.png
      Размер:
      364.8 KB
      Преглеждания:
      46
    • 27.06.19b.png
      27.06.19b.png
      Размер:
      271.3 KB
      Преглеждания:
      40
  3. rossenzach

rossenzach Финансов стажант

Регистриран:
    1 Яну 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    13
    Портфейл след 6 месеца, всеки месец довнасям 3-4 хиляди. Успех на всички!

upload_2019-7-2_17-20-50.png

jorocontrola, valdo, Oggie and 2 others like this.
  4. sasolazarov

sasolazarov Финансов стажант

Регистриран:
    15 Май 2019
    Постове:
    8
    Лайкове:
    0
    Здравейте, тепърва мисля да инвестирам в Клеар, но се натъкнах скоро в една фбк група на пост който гласеше, че едва ли не вече е късно за подобен тип инвестиции тъй като риска става твърде голям с наближаващата криза, за която всички говорят от години. Какво е вашето мнение по този въпрос? Кога би била добра възможност да се инвестира и трябва ли новите инвеститори да изчакат кризата да премине? В допълнение ето и тази статия : https://www.marketwatch.com/story/t...boom-in-arcane-debt-on-wall-street-2019-03-06

5. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    Как ще е късно вече за подобна инвестиция и кога му е било времето, според случайните безделници пишещи в тази група. Клиър преди няколко дни чукнаха първите си 1000 кредита, което е буквално едно нищо. По-нагоре виждаш хора, които са инвестирали в повече от половината им кредити. Кога е трябвало да се включиш, на първия кредит на втория ? И изобщо тази концепция за кризите, като някаква чума, която ще ни връхлети и трябва да се крием под земята докато премине. На практика кризата е естественият подбор на икономическите субекти, точно там болните приключват а здравите поемат първата си глътка въздух. Кризите са нещо напълно нормално и са една страхотна възможност от която можеш да се възползваш ако си си наредил сметките. За мен Клиър е в ембрионалната си възраст, за момента се представя чудесно. Инвестирам по една малка четирицифрена сума всеки месец без да посягам сериозно на бюджета си. За мен платформата е една мъничка касичка в която слагам по-малко пари регулярно и дори и да се случи най-черният сценарий няма да ми се промени пулса изобщо. В моят инвестиционен портфейл това е най-малката инвестиция. Правя главно от любопитство и това, че вярвам в споделената икономика и откровено мразя банките по-точно една конкретна. Всичко можеш да прочетеш, важното е какво искаш и как ще го направиш. Ако не вярваш във финтех и p2p не се занимавай, намери си твоето нещо и инвестирай там.

dubivo, Vadim Vladimirov and JOJOBG like this.
  6. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    210
    Лайкове:
    155
    Е ти защо мислиш че инвестирам :) По-добре ли е просто да ги държа и да гледам как ще гръмне тоя път цикъла? И аз така си мислех като се включвах и аз "късно" ;) не се занимавай с глупости. пускай едни 100 лв да видиш как работи системата и после не повече от 5% - 10% от целия капитал с който разполагаш, ако ти хареса как работи системата де ;)

7. sasolazarov

Регистриран:
    15 Май 2019
    Постове:
    8
    Лайкове:
    0
    Oк благодаря за бързите отговори! А има ли някой който реално е теглил от Клеар пари които е спечелил след инвестиция? Клеар имат ли бонусни линкове ако някой има и иска да си бъдем взаимно полезни? :)

8. Alexandra

Alexandra Финансов стажант

Регистриран:
    21 Дек 2018
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Здравейте,

Случайно някой да знае кога Клиър продава на фирма кредити, по които няма плащания ( закъснение с повече от 4 вноски) ?

upload_2019-7-10_7-54-23.png

Прикачени файлове:

9. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    210
    Лайкове:
    155
    Когато се събере критична маса от закъснели кредити които колекторска компания да иска да купи. Общо взето всички чакат продажбата тия дни :)

10. Alexandra

Alexandra Финансов стажант

Регистриран:
    21 Дек 2018
    Постове:
    2
    Лайкове:
    0
    Благодаря за отговора. В такъв случай, хората инвестирали в този кредит какъв % от инвестираната сума получават след като кредитът бъде продаден? Или губят цялата си инвестирана сума ?

11. Santa

Santa Финансов Контрольор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    125
    Лайкове:
    100
    Alexandra likes this.
  12. Vadim Vladimirov

Vadim Vladimirov Финансов стажант

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    5
    Лайкове:
    1
    Аз имам 4 такива, а интересното е, че всичките са с една цел "Ремонт на жилище"!

13. JOJOBG

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    210
    Лайкове:
    155
    Препратките за новодомци и какво се очаква на пазара за имоти в темата за имоти ;) иначе аз не съм изненадан.

14. Radostin

Radostin Финансов стажант

Регистриран:
    9 Яну 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    3
    Аз не бих си правил изводи за корелация между ремонтите на жилища и редовността по обслужването на кредитите.
    - Клеар не проверяват жилището преди и след отпускането на кредита, предполагам.
    - Ако съм натрупал 5000 лв дълг просто защото съм харчил повече от колкото печеля, или съм залагал на заем от изброените опции бих си избрал точно "ремонт на жилище".

Според мен, има други данни по кредитите за които хората не лъжат, защото може и да могат да се проверят. Интересни корелации има, но и при 1000 кредита статическата грешка е голяма.

15. sasolazarov

Регистриран:
    15 Май 2019
    Постове:
    8
    Лайкове:
    0
    При една хипотетична финансова криза, кои платформи очаквате да издържат напъна от масово теглене на инвестиции? Bondora Go&Grow, Mintos Invest&Access, Klear, Iuvo? Ще има ли сринати платформи или всички те ще издържат този тест? :)

16. Oggie

Oggie Финансов стажант

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    24
    Лайкове:
    6
    Масово теглене специално от Клеар няма как да се случи. Останалата част на въпросът ти е лесна за отговор. Първо трябва да познаваш в дълбочина платформата в която инвестираш и второ да си наясно с конкретните параметри на кризата, както и кога точно ще настъпи. Тия неща като си изясниш е лесно, иначе можеш да се обърнеш и към авторитетни лидери на мнение в миналото са ги наричали гадатели, шамани, вещици и т.н

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice