Рискове инвестиция в ASIC miner

Дискусия в 'Валути и криптовалути' започната от SpaceZeaLoT, 17 Май 2018.

1. SpaceZeaLoT

SpaceZeaLoT Финансов Аналитик

Регистриран:
    3 Май 2018
    Постове:
    25
    Лайкове:
    12
    Здравейте,

По принцип съм доста против ASIC-ите, но тук излезе сега едно не лошо предложение:
    https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-z9-mini --> реално ако се поръча сега, трябва да дойде юни месец. Първите доставки, ще направят доста пари. Освен това след отварянето на ZCASH борсата, цената евентуално също ще се вдига още.

Но разбира се след няколко месеца, ще бъде нерентабилно.. или поне не толкова рентабилно да се копае.

Какво мислите?

2. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    199
    Лайкове:
    31
    Мисля, че е много добра възможност, но и много рисков - да много бързо ще избиеш инвестиция може и 50% на месец, но след няколко месеца ефективността на майнъра ще умре - т.е. имаш няколко месеца супер добра доходност преди да има промяна в сложността - все пак много ще изберат майнъра вместо рига с видео карти и после трябва има промяна в сложността ... добра възможност но рискова, защото този майнър после за вторични най-много може да го дадеш - винаги може шитнеш видео карта към геймърите :D

3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    По време на "златна" треска печелят продавачите на лопати :)

Иначе има много условности, за да е ок инвестицията - цена на ток, помещение, поддръжката, цените на криптовалутите към момента и т.н. и т.н.

Трябва доста добре да се видят сметките. Мисля наскоро мярках едни ексели, които смятаха всичко и даваха прогноза за печалба на месечна база. Ако ги намеря ще ги кача тук :)

4. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Сметководител

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    60
    Лайкове:
    11
    Аз съм инвестирал в такова животно преди година, след upgrad-ите за нищо не става - дори и за вторични суровини :D

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice