Русия и Китай обединяват сили за да заобиколят щатският долар на световните пазари

Дискусия в 'Пазарът и Държавата' започната от Nikolay Delchev, 3 Апр 2017.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
  2. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Аз си мисля че тези две страни по между си отдавна не търгуват в долари. Но освен това едва ли могат да направят друго за заобикалянето на долара като световна валута. Пък и както споменахме в една от другите теми, Китай няма много изгода цената на долара да се срива, тъй като държат голяма част от дълга на САЩ.

3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Китай дропят яко американски дълг последно време. Не знам дали след последните разговори между Зипин и Тръмп няма да се договорят да продължат агонията още.

4. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Истина е че намалява частта от дълга държана от Китай, но тя все още е твърде голяма. Около 200 милиарда долара, ако не се лъжа. Въпреки че на фона на 19 трилиона, 200 милиарда не е нищо.

5. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    360
    Лайкове:
    135
    Намаляват да както и им намаляват ударното валутните запаси на Китай, а иначе е 1,06 трилиона към Февруари 2017, а не 200 милиарда.

6. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Хм. Сега го проверих, вярно че е толкова. Нещо съм се объркал. Доста по-различен става процента така ;)

Aleksandar Dyakov likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice