Даваме си парите(времето, труда, ресурса си) за глупости, вместо да ги дадем, за нещата, които имат истинска стойност за нас - нормално от този дисбаланс да дойде и страданието - за жалост малцина виждат този дисбаланс в началото, т.е. преди да купят нещото.
Харесва ми тази графика - кратко и ясно. Най-вече на номер 6 бих добавил часове. Придържането на месечния бюджет това, което забелязвам е, че се спазва час от взимането на парите. След това се започва от 1 към 3, и потувашаване на страданието в бара. Може би можем да добавим и номер 8: Време за промяна.
Може ли малко коментар и за втората графика. От нея излиза, че "Нещата, които е необходимо да знаем", са много по-малко от "Нещата, които можем да приложим". Няма ли някакво противоречие в това?
Това е просто стилизирана картинка - няма как да приложиш всички фин. съвети на практика защото не разполагаш с всички налични ресурси от тази гледна точка трябва да наблягаш точно там където може да контролираш и приложиш на практика. Прост пример в САЩ може да е изгодно инвестирането в недвижими имоти, защото брутната доходност е добра 6-8%(В Бг е около 5%), но инвестицията може да стане още по-добра като вземем кредит от 4% и имаш правото няколко години да плащаш само лихвата - Interest only loan. Много добре, но това адски трудно може се приложи в БГ - но пък примерно може да постигнеш доходност от 6-8% посредством инвестиране в P2P кредитиране - добре е да си наясно тази възможност - защото може да е приложи на практика