100-годишният дядо Михаил от Септември и неговата Тетрадка

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от V.Andreev, 10 Апр 2017.

1. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    Искам да Ви споделя това видео в което 100-годишният дядо Михаил от Септември разказва за живота си и показва тетрадка в която е водил свойте отчети и друга в която е събрал целия си живот, а той е живял много! На мен ми беше много интересно, надявам се и на Вас да Ви бъде - Приятно гледане

2. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Много любопитно видео. Който ще да си мисли, че съм луд, но всяка вечер като се прибера вкъщи аз също си записвам разходите и приходите в едно екселско файлче. Досущ като тефтерчето на дядо Мишо, само че в съвременен вариант. Правя си отчети и сметки за какво колко харча, коя ми дейност ми носи активи и мога доста успешно да управлявам финансите. Зная във всеки един момент в какви активи колко пари имам и т.н. Наследил съм го това от баба си и дядо си. И двамата цял живот са били счетоводители в различни предприятия и също си водят тефтери. Аз съм доста по-педантичен в това отношение. Но за щастие от момента в който започнах да се издържам, пари никога не са ми липсвали. Винаги съм бил в състояние да покрия нуждите си и да си позволя различни удоволствия и стоки които ми харесват. Човек трябва да знае какви разходи има. Например ако един човек който харчи за глупости си направи такава сметка веднага ще промени това и ще започне реално да разполага с много повече средства. Които може да умножи и да си осигури живота.

V.Andreev likes this.
  3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    382
    Лайкове:
    224
    Много мъдрост е събрана в този човек! Жив и здрав да е, още 50г. да живее поне :)

4. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17
    Евалата на дедото :D Най-голямо впечатление ми направи като го пита журналитската "Трябва ли да имаш голяма къща, много къщи?" и той вика "Не, не...". Масово преди родителите са строили, строили, като са се надявали синовете и дъщевите им да се седят там, ама накрая резултата е пустеещи къщи.

5. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    @toni90, наистина е много тъжно понякога това с големите къщи. Един познат на баща ми има чичо, който на времето е купил двата съседни двора до неговия, разделил е големия парцел на 2 и е построил 2 еднакви къщи на два етажа с по 300м2 разгърната площ. И по средата между тях е направил една малка къща за него и съпругата му. Надявайки се двамата му сина да ги обитават. Е сега той обитава малката къща, само че двете къщи са пусти. Синовете са в Канада от дълги години и нямат намерения да се връщат....

6. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    17

Тъжно. Подобна история и при мен. Моите баба и дядо имаха къща в Ямбол - огромна къща, къщище. Дядо ми я е построил с надеждата майка ми и брат ѝ (вуйчо ми) те да я обитават със семесйтвата си. Това обаче така и не става, след като починаха и двамата неотдавна на нас не ни остана нищо друго освен да продадем къщата. Просто защото живеем в София от 24 години вече, няма кой да седи в Ямбол :(

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice