100 000€ или 1 000 000€

Дискусия в 'Други' започната от frogyt, 15 Авг 2020.

1. frogyt

frogyt Финансов стажант

Регистриран:
    2 Авг 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Въпреки, че вече има подобна тема от 2018-та, бих искал да пусна отново, понеже вярвам, че хората се менят, нравите също, времената още повече. Значи в какво бихте инвестирали (не изхарчили), ако имате 100 000 евро или ако имахте 1 милион евро.

2. Вальо

Вальо Одитор

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    86
    Лайкове:
    53
    В бизнес и в двата случая.

JOJOBG likes this.
  3. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    429
    Лайкове:
    189
    Добра сума за финансиране на около половин дузина стартъпи :)

JOJOBG likes this.
  4. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    447
    Лайкове:
    272
    В един конкретен случай покрай мен, финансиране за първите 6 до 12 месеца до изкарване на продукт на пазара ;)
    Освен бизнеса препоръчан от Валката, процент до 10% злато, недвижимост - ликвидна и с паричен поток (да не се разбира да си купиш жилище), до 5% малко пейпър ( ЕТФ ) и примерно едни до 5% високо рисков капитал за експерименти - каквото те влече да разбереш защо не се прави ;) дей трединг примерно.
    Като навъртиш 6-12м с горните експозиции и намокриш краката, вече ще е друг разговора. Иначе ще стане война и мир, сега като се активизират конкретната под група съфорумци ;)

5. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    429
    Лайкове:
    189
    Ти в какви стартъп проекти си инвестирал до сега?

6. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    447
    Лайкове:
    272
    Уви не съм...Усилено търся последните 2г както знаеш, но е пълно с несериозни хора покрай мен.
    На едни им помагам с уреждането на финансирането, от размера явно се вижда че не търсят мен като инвеститор ;) АйТи-та какво да ти обяснявам ....

7. Aleksandar Dyakov

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    429
    Лайкове:
    189
    В какви рамки инвестираш до каква сума и срещу какъв минимален % собственост търсиш ... ако да кажем всичко отговаря при равни други условия на твоите изисквания?

8. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    447
    Лайкове:
    272
    Интересен въпрос на който нямам подготвен конкретен отговор, което си е топка в моята градинка.
    Водел съм разговори с горе упоменатите несериозници в следните диапазони между 25% и 100% собственост в диапазон до 250к лв. в един момент от разговорите назад във времето, като е мислено със и без ползване на лостови системи. Различни фирми, в различни сектори, с различни базови клиенти и потенциал за вертикална интеграция и експанзия в друг тип дейности. Не съм се ограничил в секторите и дейности като цяло, но все пак и аз си имам специализация от годините, от която искам не искам не мога да избягам...
    Резултат 0. Контакти намалени. Въпреки че имам цялото време на света в момента, някак си ми стана по-ценно и не ми се хаби за лудо като преди...
    Лошото е, че много хора имат погрешно разбиране за партньор. Всички изповядват мантрата на мен пари не ми трябват, уж ;) и т.н.
    В кой аспект искаш да продължиш разговора. Нямам против да избистрим един хубав модел с цифрички което ще е добро мисловно упражнение, ама аз съм блокирал и на фундаменталната стъпка, сериозните хора къде са?
    За мен всичко останало е функция на намиране на уин-уин ситуацията, ама трябва да имаш очи и акъл да я видиш.

9. frogyt

frogyt Финансов стажант

Регистриран:
    2 Авг 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0

10. frogyt

frogyt Финансов стажант

Регистриран:
    2 Авг 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    В земя например би ли инвестирал някой ?
    Ако не, защо ?

11. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    447
    Лайкове:
    272
    Земята се обсъжда в друга тема ;) Иначе да ;)

12. JOJOBG

JOJOBG Финансов мениджър

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    447
    Лайкове:
    272
    Ама криптирано си го написал...
    НИ - във всичките му варианти в който е Актив! а не Пасив! Земя, било то ЗЗ или в регулация с инвестиционна цел. Апартаменти, къщи, вили със инвестиционна цел. Магазини, Гаражи, Търговски площи. Избери си.
    А ти това дето си ме питал и аз не го знам какво е :) Как ще е ликвидност па няма да е движима. Може би запорирани средства по банкови гаранции за обществени поръчки или вариации на тема, при договорни взаимоотношения между контрагенти ;)
    5 % рисков капитал от ония целите 100%, които се водят че са ти Инвестиционен портфейл. Ако искаш да ги разтеглиш в пространството тези 5% си ги сметни от цялото нетно благосъстояние.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice