Interactive Brokers, захранване на сметка

Дискусия в 'Други' започната от Svetoslav33, 10 Юли 2020.

1. Svetoslav33

Svetoslav33 Финансов стажант

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Привет, извинявам се предварително ако има подобна тема по въпроса и ако тази не в подходящия форум, тези дни си направих "Cash" акаунт в IB, имам проблем със захранването на акаунта ми, доколкото разбрах немога да използвам дебитната си карта, въпроса ми е как бих могъл да захраня този акаунт чрез някой метод, който би бил възможно най-безболезнен от гледна точка на комисионни и такси? Благодаря предварително.

2. Santa

Santa Финансов Контрольор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    SEPA превод в евро, такса около лев в български банки или безплатно през платформи като Revolut и Paysera.

Svetoslav33 likes this.
  3. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Направих си регистрация в Revolut, когато захраня сметката си там, как мога да прехвърля парите в акаунта си в IB?

4. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Влизаш в акаунта си в IB, от менюто кликаш Transfer & Pay -> Transfer Funds -> Make a Deposit, и там посочваш за каква сума е преводът и от коя банка се очаква да дойде, в случая Revolut. IBAN не е задължително да въвеждаш. След това ще ти излязат данните за банковата сметка на IB, които трябва да използваш при нареждане на превод в евро през Revolut. Не забравяй да въведеш основанието за превода, както е посочено в сайта на IB. Това е.

Имай предвид, че Revolut са доста стриктни по отношение на мерките срещу пране на пари и е възможно да ти блокират акаунта по някое време и да поискат допълнителна информация. Paysera имат по-разхлабени процедури в това отношение.

Вальо and Svetoslav33 like this.
  5. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Препоръчваш да използвам тях?

6. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    И двете опции са добри, но си имат своите специфики. Една от тях е, че Revolut е възможно да поискат допълнителна информация за теб, за да са сигурни, че не използваш платформата им за незаконни дейности. Може и въобще да не поискат, зависи дали системата им ще флагне акаунта ти като потенциално съмнителен.

Svetoslav33 likes this.
  7. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Добре, а след като натисна Make Deposit, коя опция избирам, Connect Your Bank Account ли?

8. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Вероятно да. Ако в следващата стъпка те пита за сума на депозита и име на банката, значи е това. На мен ми излиза малко по-различен екран, така че не мога да потвърдя със сигурност.

П.П. Базовата валута на акаунта ти в IB е евро, нали така? Ако не знаеш каква е, може да провериш в Settings -> Account Settings и там виж какво пише срещу Base Currency.

Last edited: 10 Юли 2020
    Svetoslav33 likes this.
  9. Svetoslav Kovachev

Svetoslav Kovachev Финансов стажант

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0

Базовата ми валута е в долари.

10. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Това обяснява защо екранът при мен е различен. По подразбиране ти е посочен превод в долари. От падащото меню избери евро.

Ако искаш смени базовата валута на акаунта на евро, за да не направиш грешка с преводите в бъдеще и да платиш солени такси за SWIFT превод. След промяна на валутата на евро, пак ще можеш да търгуваш ценни книжа, включително американски такива, както и да правиш депозити във всякакви валути. Просто отчетността на акаунта ще е в евро.

Last edited: 10 Юли 2020
    Svetoslav33 likes this.
  11. Svetoslav Kovachev

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Когато натисна Connect your bank account, следващия прозорец който ми излиза е две опции, "use instant ach verification" и "use traditional ach verification".

12. Svetoslav Kovachev

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Пише че ако акаунта ми не е марджин немога да променя валутата.

13. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Тогава виж предишния ми пост. Избери евро от падащото меню, след това кликни синия бутон и въведи име на банката и сума на депозита.

Иначе и моят акаунт е кешов, но ми позволява да променя базовата валута. Може би има някакъв период от първоначалната регистрация, който трябва да мине преди да можеш да я промениш.

Svetoslav33 likes this.
  14. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    На Sending Institution пиша примерно Revolut, така ли? На Account Nickname пиша името на акаунта с който съм се регистрирал в Revolut, тоест двете ми имена? На Deposit Amount е ясно, сумата която имам в акаунта изчислена в евро, ами трябва ли да чакам Revolut да ми потвърдят данните личните данни преди да вкарам пари там или?

15. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Да, sending institution е Revolut. На account nickname може също да въведеш Revolut. След като Revolut ти потвърдят данните, може да оперираш с акаунта си. Най-често използваният метод е да се захрани Revolut акаунта с левове чрез дебитна карта на българска банка, след това в Revolut да се обменят левовете в евро и да се изпратят с превод до IB. Запознай се с таксите и лимитите на Revolut, за да си наясно и да няма изненади.

Svetoslav33 likes this.
  16. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Значи трябва да изчакам да ми се потвърдят данните на акаунта преди въобще да правя нещо?

17. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    Да, ще трябва да изчакаш. Не би трябвало да отнеме повече от няколко работни дни. Депозитът в IB може да го създадеш и сега, може и когато ти потвърдят Revolut акаунта.

Svetoslav33 likes this.
  18. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Само че аз нещо изгубих откъде ще разбера, че профила ми е потвърден.

19. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Успях да захраня сметката си в Revolut доколкото разбрах, разрових се из приложението и на "Първи стъпки" видях че при потвърждаване на данните пише че всичко е готово, това означава че сега мога да захраня сметката си в IB?

20. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    188
    Лайкове:
    144
    В такъв случай остава да обмениш левовете в евро и да ги преведеш до IB, като използваш банковата сметка, която ти показва в потвърждението за депозит на сайта на IB.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice