Interactive Brokers, захранване на сметка

Дискусия в 'Други' започната от Svetoslav33, 10 Юли 2020.

1. Santa

Santa Финансов Контрольор

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Можеш да направиш евров превод от Револют към Пейсера.

2. Svetoslav33

Svetoslav33 Финансов стажант

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    А мога ли да си върна парите в дебитната карта?

3. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Да, можеш да наредиш левов превод от Револют към българската сметка, към която е прикачена дебитната карта.

4. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    IB пишат че ако до 4 работни дни парите не са в акаунта, да изпратя доказателство че съм ги изпратил, незнам какво точно трябва да изпратя, ако имам проблем мога ли да разчитам, че ще ми помогнеш?

5. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Като натиснеш върху превода в Револют приложението, имаш опция да изтеглиш потвърждението за превода. Това е доказателството, което искат от IB. Но това е краен вариант, до който вероятно няма да се стигне.

6. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Ами дали ще се получи ако искам парите от акаунта на IB да ги върна в Revolut?

7. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Разбира се, че ще се получи. Дай да минем на лични съобщения, че оспамихме форума. Администраторите може да изтрият темата, ако желаят.

8. Вальо

Вальо Одитор

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    92
    Лайкове:
    61
    От цялата тема само това не ми хареса :) Ще има и други, които искат да депозират, а не могат да се справят и това би им било полезно.

jkminkov, Svetoslav33 and Santa like this.
  9. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Не знаех, че е толкова разпространен проблем, но щом е така, нека остане. :)

10. Вальо

Вальо Одитор

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    92
    Лайкове:
    61
    Във ФБ доста питат хората и така изглежда. Може и аз да бъркам.

11. Svetoslav33

Регистриран:
    10 Юли 2020
    Постове:
    23
    Лайкове:
    0
    Според това, което разбрах, този начин е доста добър ( захранването на сметката в IB с Revolut ), незнам точно колко различни начина има за захранване на сметка в IB, но на това което попаднах, някои от тях подсказват за сравнително големи такси ( нещо от вида на 20-30$), не бях чувал за електронни банки като Revolut, следователно нямам опит с тях, надявам се че ако всичко е наред с захранването на акаунта в IB посредством този метод, че ще бъде наред и ако искам да си върна пак някаква определена част от парите от акаунта в IB, обратно в сметката в Revolut. Също така извън темата, разбрах че Revolut предлагат физически карти при които ( при стандартния безплатен абонамент ) можеш да теглиш до 450 лв. месечно от банкомат без такси, което звучи добре като се вземе под въпрос факта, че ако отидеш да изтеглиш пари от гише в някой банков клон вземат около 3 лв., от банкомат пак ще ти вземат около 1 лв., не е кой знае какво, но все пак си е някакво предимство, също така могат да извършват плащания и банкови преводи до определени суми без такси и т.н. Някой използва ли техните услуги ми е въпросът и доволен ли е?

12. krasimir_r_s

krasimir_r_s Финансов стажант

Регистриран:
    28 Дек 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Здравейте, след 2 проби, захранване в долари (над 90лв такси) и евро (66лв), таксите ми се струват ... нежелателни поне.

Да попитам как става превод в евро със CEPA? Отивам в банката и им казвам СЕРА?

13. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Подобни такси са възможни при доларови преводи, но не и при еврови. Не би трябвало да платиш 66 лева такси за евров превод, а около левче при нареждане онлайн или 4-5 лева, ако е нареден в офис на банката. Ако си наредил експресен превод пък, таксите отиват към 10-20 лева, но в никакъв случай не са 66 лева. Подозирам, че си направил отново доларов превод, а не евров. По-добре провери или питай банката.

И без да казваш нищо на банките, евровите преводи в ЕИП ги пускат през СЕПА.

jkminkov likes this.
  14. krasimir_r_s

Регистриран:
    28 Дек 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    66,50 лв. такса за превод на 350 евро. Не мисля, че съм отбелязал експресен превод, но дори и така да е, сумата пак е сериозна.
    Направих превода в офис.
    Консултирах се с позната от ПИБ (надявам се няма да се приеме като реклама) - подобна сума, проверих в Уникредит - 20 евро.
    Аз съм в Общинска - 66,50 лв.

През коя банка е 1лв. онлайн или 4-5 лв в офис?

Може би изпускам нещо.

15. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Преди година приравниха таксите за еврови и левови преводи, да не би този превод да си го направил преди това? Последният възможен вариант е евровият превод да е бил до сметка извън ЕИП, но доколкото си спомням, евровата сметка на ИБ беше в Германия.

Текущите тарифи на посочените от теб 3 банки са следните:

ПИБ - 1 лев онлайн или 4 лева в офис:

upload_2020-12-30_16-13-36.png

Уникредит - 1 лев онлайн или 5 лева в офис:

upload_2020-12-30_16-14-46.png

Общинска банка - 0.77 евро онлайн или 1.28 евро в офис:

upload_2020-12-30_16-17-23.png

upload_2020-12-30_16-17-52.png

16. jkminkov

jkminkov Сметководител

Регистриран:
    19 Май 2020
    Постове:
    78
    Лайкове:
    32
    Снимай платежното и го закачи тука, като редактираш личните данни, вероятно вместо СЕПА са ти го закърфичили като WIRE.

17. krasimir_r_s

Регистриран:
    28 Дек 2020
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    След проверка с банката ето и отговорът:
    Превода е нареден с разноски OUR (за моя сметка), така както са наредени и предишните. Комисионните, които цитирате по тарифа са за разноски SHA (споделени).

Аз ги нареждам с разноски за моя сметка. Но не съм проверявал ...
    Вие как зареждате?

18. D. Ivanov

D. Ivanov Финансов стажант

Регистриран:
    26 Фев 2019
    Постове:
    9
    Лайкове:
    2
    Здравейте, СЕПА преводите са за споделени разноски (SHA).

Настоящата сметка на ИБ, ако сте с директна регистрация е в JP Morgan Frankfurt. Днес изпращах за пръв път след Brexit. Акаунтите ни са прехвърлени към IBCE Унгария и са с нови номера, добре е да си проверите номера на акаунта UXXXXXX, за да не изпратите по погрешка със стар номер, ако го имате запаметен като превод.

Акаунтите на Карол също се прехвърлят, но към IBIE Ирландия.

Погледнете на https://angelovdimitar.com/interactive-brokers-брокер-номер-1/

Там съм се опитал да опиша доста ясно нещата. Ако имате още въпроси може да се свържете с мен.

Last edited: 26 Мар 2021
  19. Santa

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    198
    Лайкове:
    149
    Отговорът им издава неразбиране на ситуацията.

Важно е кога си го наредил този превод. Ако е през последната година и нещо (след като влязоха в сила новите по-ниски такси за СЕПА преводи), то грешката е тяхна. Не би трябвало да може да се нареди СЕПА превод с разноски за твоя сметка, а дори и да беше успял да го наредиш по този начин, таксите пак не биха били такива. Това ме навежда ме на мисълта, че или преводът е направен преди да влезе в сила новата тарифа, или са те таксували неправомерно. И в двата случая обаче отговорът им е неадекватен. Към настоящия момент във всяка банка онлайн превод в евро до страни в ЕИП е около левче.

20. luckyspt

luckyspt Финансов стажант

Регистриран:
    23 Мар 2021
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Здравейте, някой захранвал ли си е акаунта чрез интернет банкиране от сметка в Алианц? Нареждането за SEPA превод не ми позволява да попълня всички полета на бенефициента, защото явно има конфликт между адресите на седалището в Унгария и адреса и IBAN на банката в Германия или нещо друго???…И накрая има поле за код на операцията, в което трябва да избера да попълвам декларация за какво ще изпращам средствата – откриване на сметка в чужбина, придобиване на имот, заем….придобиване на ДЦК??? Нищо не се получава :(

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice