Klear vs Iuvo

Дискусия в 'P2P Lending' започната от stvalkov, 4 Юли 2018.

1. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Точка за iuvo! От днес (24.08.2018) започна да предлага ипотечни кредити от оригинатора Viva Credit. Те са обезпечени с недвижим имот, което ги прави атрактивни за инвестиция с много по-нисък риск от потребителските.
    Първите кредити са вече достъпни в платформата. Подробности и първи впечатления на vivainvest.eu.

GeriDineva likes this.
  2. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Информация за Iuvo, която мисля, че ще е интересна и полезна за сегашните и бъдещи инвеститори в P2P платформата.
    Кой наистина стои за Iuvo и кои реалните собственици - на vivainvest.eu

3. chills

chills Финансов стажант

Регистриран:
    18 Сеп 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    3
    Здравейте,
    Темата ми е изключително интересна, но не разбирам как се изчислява доходността. Надявам се някой да ми помогне с този казус.
    В скрийншота показан от Г-н Недев, имаме грубо казано три месечна инвестиция от 2500 лв, при която доходността е 11,39лв. Ако направя груба кръчмарска сметка без елемент на реинвестиция, излиза че за четири тримесечия (1 година) моята доходност е 45,56 лв. Как тогава доходността е 8,9%?

4. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    202
    Лайкове:
    31
    Предполагам @Stoycho Nedev в началото имал съвсем малко кредити и след това е налял близо 90% от капитала си.

5. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Да. Вкарах 500 лева да си поиграя. После след около месец още 2000. С първите 500 лева съм купува дялове от по 5 лева средно. После с другите по около 2000 лева за по около 20 лв.

Говорим за Klear, нали? Аз там все още си правя експерименти и си играя. За момента не е точно инвестиране и разучаване.

6. chills

chills Финансов стажант

Регистриран:
    18 Сеп 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    3
    Здравейте,
    Подхванах примера със скрийншота от Klear, тъй като беше най-подробен.
    Снощи прочетох темата за практическия експеримент с инвестиция в Klear и на 14-та страница намерих повечето отговори на въпросите и доста неща ми се изясниха. В крайна сметка тази доходност разчита на постоянно реинвестиране. Другото интересно и впечатляващо за мен беше ликвидността на пазара, човек може да 'разтовари' здравословен портфейл за няколко дни. Имам опит с борсова търговия и знам кога ликвидността е проблемна и как това се отразява на целия механизъм търсене/предлахане, ще следя с интерес колко стабилни ще са платформите при следващ евентуален downturn, пък преждевременно може и да поекспериментирам :)
    Отделно прочетох и блога на Г-н Недев, като посмятах с примера от 7000 евро на Bondora Go&Grow, където получих годишна доходност около 4,2%, която е истинска алтернатива на депозит, тъй като няма нужда от допълнителни действия.

Stoycho Nedev likes this.
  7. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Само да уточним, че доходността на Bondora Go&Grow e 6.75%. В примера всъщност е дадено нещо като спестовен план. Започва с 1000 евро и се внасят по 100 евро месечно. Доходността е точно 6.75%, просто парите се внасят на части и затова, ако се смята лихвата върху общата внесена сума излиза по-малко. Което е нормално, тъй като последната вноска е стояла само 1 месец. Иначе ако се каже, че сумата в началото е 7000 и не се довнася ще видити точно 6.75% доходност.

chills likes this.
  8. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Поканен съм в Iuvo другия петък. Ще ги питам каквото искам и да им дам някоя препоръки. Ако някой има въпроси и идеи. Давайте ги тук или в групата https://www.facebook.com/groups/InvestP2P/, за да ги споделя с тях.

cvetanovv and JOJOBG like this.
  9. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Здравейте! Онези от вас, които се интересуват от инвестиране в P2P кредити, могат да споделят идеи за подобрение на българската платформа iuvo, за да им ги предам на срещата в края на седмицата. Ето първите 10.

https://www.vivainvest.eu/10-predlozhenija-za-podobrjavane-na-iuvo/

10. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Статията “Кой наистина стои зад iuvo?” предизвика сериозен интерес сред инвеститорите. По-важното е, че предизвика правилна реакция от страна на платформата. Собствениците и екипа възприеха критиките в нея, като възможност за подобрение. Поканиха ме на среща в офиса им, на която да обсъдим най-желаните от инвеститорите промени в P2P платформата. Накратко ще споделя впечатленията си от посещението, какво ми хареса, какво не ми хареса, обсъжданите теми и какво можем да очакваме от iuvo в близко бъдеще.

https://www.vivainvest.eu/na-gosti-v-ofisa-na-iuvo/

Gigibin, JOJOBG and peio_p like this.
  11. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Страхотна интелигентна и добре измислена социално отговорна кампания на впечатлен съм от креативната идея!
    Аз моето 1 iuvo вече си го поръчах ;)
    https://1iuvo.iuvo-group.com/
    и понеже темата Klear vs Iuvo да не забравя да похваля и бирата на Klear ;)
    По принцип Klear е друга бира ;)

Gigibin, Santa and JOJOBG like this.
  12. JOJOBG

JOJOBG Одитор

Регистриран:
    20 Авг 2018
    Постове:
    103
    Лайкове:
    59
    И аз поръчах, къде ще ги садиме тия дървета после ще го мислим. Добра инциатива.

Gigibin, Brego and Stoycho Nedev like this.
  13. Gigibin

Gigibin Финансов стажант

Регистриран:
    21 Сеп 2018
    Постове:
    13
    Лайкове:
    21
    Напълно съм съгласен за капманията - голямо KUDOS от мен. Незнаех, че могат да се поръчат такива, за което много благодарности колега!
    Ще се присъедения към въпроса на @JOJOBG - къде мислите да засадите своето IUVO :)

Поздрави!

14. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Идея си нямам. Май първо трябва да проверя къде и как вирее, но си мисля за зимата, че може да го сложа в саксия на терасата, а на пролет или есента да го засея някъде за постоянно.

15. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Ако планирате да инвестирате в iuvo може да получите до 180 лева бонус. Платформата има средна доходност от 9,2%, а скоро ще публикувам собствената си стратегия, която постига над 13% доходност.
    https://www.vivainvest.eu/vzemete-do-180-leva-bonus-ot-iuvo-za-novi-investitori/

16. Abetik

Abetik Финансов стажант

Регистриран:
    17 Авг 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    1
    До кога важи тази оферта, понеже още не е приключил 3 месечния ми бонус период в минтос? Края на януари?

17. Stoycho Nedev

Stoycho Nedev Одитор

Регистриран:
    8 Авг 2018
    Постове:
    125
    Лайкове:
    95
    Няма конкретен срок в момента, предполагам, че ще валидна, но няма гаранция.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice