Revolut пуснаха акции без комисионна ?

Дискусия в 'Други' започната от D. Ivanov, 6 Авг 2019.

Тагове:
  1. D. Ivanov

D. Ivanov Финансов стажант

Регистриран:
    26 Фев 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    1
    От няколко дни ми се мярка из нета, официално е на 100%, ето и линк - https://blog.revolut.com/trading-revolut/

Все се каня да си направя акаунт и все го отлагам, е, вече явно няма място за отлагане :).

На мен не ми остана време от работа тези дни да поразуча нещата с акциите, които се предлагат. Някой купи ли вече ? Как се цените им, има ли голяма разлика с брокерите, все пак без комисионна...?

Пише в статията, че в скоро време ще вкарат и ЕТФ-и, което ще е още по-добре, а най-якото според мен е, че дават възможност да купиш фракции от акциите, т.е. може да инвестираш дори и с 1$, което е супер за масовия потребител да види как вървят нещата и как се случват за тези, които не са го правили досега.

Но все пак може да е прекалено хубаво, за да е истина...ако някой вече пробва да шерне експириънс.

2. mr. smart saving

mr. smart saving Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    32
    Лайкове:
    4
    И аз мисля да почна да предлагам контракции на фракции на акции и то само за 1лв, че да стигна до още по-масови потребители. Ама първо ще взема лиценз от някоя прибалтийска република (тук няма да ми дадат), че да мога да се хваля че съм Евро-посредник за търговия с контракции, може и БГ-ЕТФи да пусна, ама по-натам...

3. Oggie

Oggie Финансов Аналитик

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    39
    Лайкове:
    13
    Интересно при фалит на платформата, какво става със закупените акции.

4. mr. smart saving

mr. smart saving Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    32
    Лайкове:
    4
    За мойта платформа ли питаш? - Нема да фалирам, вервайте ми!
    Шегата настрана, да си купиш акции от нелицензиран посредник или такъв с лиценз от държава на майната си, била тя в EU или не, с идеята да спестиш комисионна ми звучи несериозно и прекалено рисково на фона на спестеното...друг е въпроса, че не купуваш акции, а само обещание, че посредника ще купи акции за теб

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice