Revolut пуснаха акции без комисионна ?

Дискусия в 'Други' започната от D. Ivanov, 6 Авг 2019.

Тагове:
  1. D. Ivanov

D. Ivanov Финансов стажант

Регистриран:
    26 Фев 2019
    Постове:
    3
    Лайкове:
    1
    От няколко дни ми се мярка из нета, официално е на 100%, ето и линк - https://blog.revolut.com/trading-revolut/

Все се каня да си направя акаунт и все го отлагам, е, вече явно няма място за отлагане :).

На мен не ми остана време от работа тези дни да поразуча нещата с акциите, които се предлагат. Някой купи ли вече ? Как се цените им, има ли голяма разлика с брокерите, все пак без комисионна...?

Пише в статията, че в скоро време ще вкарат и ЕТФ-и, което ще е още по-добре, а най-якото според мен е, че дават възможност да купиш фракции от акциите, т.е. може да инвестираш дори и с 1$, което е супер за масовия потребител да види как вървят нещата и как се случват за тези, които не са го правили досега.

Но все пак може да е прекалено хубаво, за да е истина...ако някой вече пробва да шерне експириънс.

2. mr. smart saving

mr. smart saving Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    42
    Лайкове:
    7
    И аз мисля да почна да предлагам контракции на фракции на акции и то само за 1лв, че да стигна до още по-масови потребители. Ама първо ще взема лиценз от някоя прибалтийска република (тук няма да ми дадат), че да мога да се хваля че съм Евро-посредник за търговия с контракции, може и БГ-ЕТФи да пусна, ама по-натам...

3. Oggie

Oggie Финансов Аналитик

Регистриран:
    30 Яну 2019
    Постове:
    45
    Лайкове:
    14
    Интересно при фалит на платформата, какво става със закупените акции.

4. mr. smart saving

mr. smart saving Финансов Аналитик

Регистриран:
    22 Фев 2019
    Постове:
    42
    Лайкове:
    7
    За мойта платформа ли питаш? - Нема да фалирам, вервайте ми!
    Шегата настрана, да си купиш акции от нелицензиран посредник или такъв с лиценз от държава на майната си, била тя в EU или не, с идеята да спестиш комисионна ми звучи несериозно и прекалено рисково на фона на спестеното...друг е въпроса, че не купуваш акции, а само обещание, че посредника ще купи акции за теб

5. angelmr

angelmr Финансов стажант

Регистриран:
    6 Авг 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    0
    Като прочетох заглавието бях много ентусиазиран, че ще получим и ние нещо като американската M1 finance. След това прочетох, че компанията е собственост на сина на шефа на газпром и ми светна една огромна червена лампа в главата... Не знам, може за много хора да са се доказали като надеждни, все пак имат и банков лиценз. Но аз лично нещо нямам желание да доверявам парите си на руски олигарси.

Принципно някой тук има ли наблюдения за тази компания?

6. Vadim Vladimirov

Vadim Vladimirov Финансов стажант

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    6
    Лайкове:
    1
    Първо, не е на Газпром. Второ, не е шеф. Трето, никй никого не кара на сила.

7. angelmr

angelmr Финансов стажант

Регистриран:
    6 Авг 2019
    Постове:
    5
    Лайкове:
    0
    Да съм написал нещо различно? Просто аз не се чувствам комфортно да си доверявам парите на руски олигарх, дори и с банков лиценз в ЕС. Което не пречи вие например да им имате достатъчно доверие за да ги използвате, или да притежавате част от акциите им и да постигате добра доходност от тях (въобще не съм се интересувал как вървят). Въпрос на личен избор. С извинение за очевадния коментар.

А за първо и второ, нека не изпадаме в такива дребнавости:
    "
    Family[edit]
    His father Nikolay Mironovich Storonsky (Russian Николай Миронович Сторонский; b. 19 July 1963)[8] is Deputy General Director of Science for Gazprom Promgaz since 2017, and First Deputy General Director for Science Gazprom Promgaz OAO.[9] "

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice