Saxo custody fee ????

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от galata, 22 Апр 2019.

1. galata

galata Финансов стажант

Регистриран:
    22 Апр 2019
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Здравейте,
    Започвам да правя първите си стъпки в инвестирането на борсата. Като начало съм се насочил към ЕТФ и някои акции. По една или друга причина си избрах Саксо пред Интерактив, като си мислех, че единствените минуси са по-високите комисионни и таксата неактивност. Но сега видях, че имат и такса custody fee равна на 0,12% или минимум 5 евро на месец.
    Някой ще обясни ли какво точно представлява тази такса, дали всеки е дължи, може ли да се избегне и дали Интерактив имат такава???
    Таксата неактивност например, съпорта ми каза, че може да бъде избегната ако нямаш средства в сметката.
    Благодаря

2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    399
    Лайкове:
    166
    Това е такса, която се начислява спрямо депозитарната функция на брокера, но си мисля, че това е просто така, която се прехвърля от депозитара към брокера, а той към клиентите.

For accounts with stock, ETFs/ETCs or bond positions a custody fee of 0.12 %p.a. with a monthly minimum fee of EUR 5.00 will apply. The minimum custody fee will always be applied to a default account. The custody fee will be calculated daily using the end of day values and charged on a monthly basis. Regional differences may apply.

Така написано излиза, че няма как да отбегнеш таксата.

Просто чакаме Револют :) @Stoycho Nedev има ли инфо по въпроса?

3. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    238
    Лайкове:
    40
    Много е куцо това с тази такса - аз бих си взел парите от там и да мина при Каролците

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice